Nowa seria ASUSTOR NAS AS-3 to platforma zoptymalizowana do pracy w małym biurze lub do zarządzania domowymi multimediami. Oparta o dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ 1,6 GHz, została wyposażona w złącze HDMI, odbiornik podczerwieni i wyjście audio (jack 3,5mm). Nowa seria ma premierę wraz z nowym systemem operacyjnym ADM w wersji 2.0. To pierwszy na rynku system z funkcją wyszukiwania Searchlight, oraz zaawansowanymi opcjami backupu „Mission Mode”. App Central, czyli ogromna biblioteka aplikacji dedykowanych dla ASUSTOR , m.in. FTP Explorer, odtwarzacz multimedialny XBMC, czy odtwarzacz muzyki SoundsGood. Dodatkowo przy okazji premiery ASUSTOR przygotował 2 nowe aplikacje mobilne AiMaster i AiData pozwalające na łatwiejszą obsługę Asustor NAS.

Taipei, Taiwan, 15 lipca, 2013. ASUSTOR Inc, wiodący innowator i dostawca rozwiązań sieciowych pamięci masowych NAS, wprowadza na rynek nową serię AS-3. AS-3 to seria urządzeń NAS gotowa do pracy z multimediami, z pełnym wsparciem dla HDTV 1080p. To pierwsze na rynku urządzenia w swojej klasie wyposażone w dwurdzeniowe procesory nowej generacji Intel® Atom™ 1,6 GHz wraz z 1GB pamięci DDR3. Urządzenia z nowej serii AS-3 to 2 modele: 2-kieszeniowy AS-302T i 4-kieszeniowy AS-304T. Wszystkie urządzenia oferują funkcję oszczędzania energii, w tym hibernację dysku, tryb uśpienia (S3). W trybie uśpienia systemu (S3) system pobiera tylko 0,8W mocy co pozwala użytkownikom zaoszczędzić znaczną ilość energii.

PR_ASUSTOR_AS3

Inżynierom przy projektowaniu nowej serii NAS AS-3 przyświecała idea stworzenia łatwej w obsłudze osobistej chmury danych, z możliwością łatwej instalacji i obsługi w domowej sieci jako serwer multimediów. Oprócz coraz bardziej popularnego złącza HDMI, ASUSTOR w serii AS-3 wbudował odbiornik podczerwieni, oraz wyjście audio 3,5 mm (mini-jack), dając użytkownikom wygodę w korzystaniu z aplikacji multimedialnych. Po zainstalowaniu odtwarzacza multimedialnego XBMC z APPCentral użytkownicy będą mogli odtwarzać bezpośrednio multimedialne pliki audio i video do dowolnego urządzenia z wejściem HDMI, jak np. telewizor HD. Dzięki opcjonalnemu pilotowi ASUSTOR użytkownicy będą mogli wygodnie kontrolować odtwarzanie multimediów z ASUSTOR NAS. Dodatkowo, użytkownicy mogą również odtwarzać muzykę z serwera NAS, podłączając go do głośników USB, lub wykorzystując gniazdo audio jack lub przez podłączania NAS do wzmacniacza za pomocą kabla HDMI.

 

 

„Nowa seria AS-3 to jedne z najlepszych urządzeń na rynku dla użytkowników poszukujących wysokiej jakości produktu przy zachowaniu umiarkowanej ceny. To jedyne urządzenia w segmencie które są wyposażone wydajne dwurdzeniowe procesory Intel, oraz gniazdo audio – powiedział Johnny Chen, Product Manager w ASUSTORPołączenie najważniejszych funkcji NAS takich jak bezpieczne przechowywanie i współdzielenie danych, tworzenie kopii zapasowych, oraz bogactwo zaawansowanych aplikacji multimedialnych gwarantuje, że nowa seria AS-3 zaspokaja różnorodne potrzeby użytkowników, nie drenując zbędnie portfela”

Wszystkie modele z tej serii mają preinstalowany nowy system operacyjny ADM 2.0 (ASUSTOR DATA MASTER). Na nowo zoptymalizowany interfejs graficzny, daje użytkownikom możliwość dostosowania pulpitu (tło, ulubione aplikacje na pasku zadań) dla łatwiejszego dostępu. Z ADM 2.0, ASUSTOR dostarczył kilka ekskluzywnych i nowych funkcji, które nigdy wcześniej nie widziano w branży NAS. Wyszukiwarka Searchlight™ oparta o najnowsze algorytmy wyszukiwania na podstawie niepełnych danych, pozwala natychmiast odnaleźć żadane pliki, foldery, lub aplikacje. Nowo dodane funkcje backupu „Mission Mode” zapewnia, że zadania tworzenia kopii zapasowych nie zostaną wstrzymane z powodu problemów z połączeniem. W przypadku jakichkolwiek problemów z połączeniem Nowe oprogramowanie do backupu zapewnia użytkownikom elastyczna konfigurację zadań tworzenia kopii zapasowych.

Dodatkowo ADM 2.0 posiada również FTP Explorer, pierwszy klient FTP zaprojektowany wyłącznie do wykorzystania na urządzeniach NAS. FTP Explorer pozwala użytkownikom na łączenie i przeglądanie wszelkich witryn FTP z poziomu interfejsu użytkownika z możliwością operacji na plikach „przeciągnij i upuść”. FTP Explorer jest dostępna za pośrednictwem biblioteki aplikacji ASUSTOR w App Central v2, która oferuje ponad 95 unikalnych aplikacji, oraz najnowsze wersje oprogramowania systemowego. Jednocześnie premierę mają 2 nowe aplikacje mobilne AiMaster i AiData które umożliwiają użytkownikom zarządzanie i dostęp z dowolnego miejsca na świecie do wszystkich danych z NAS ze swojego smartfona.

Dostępność:

Nowe modele dostępne będą w Polsce pod koniec lipca 2013 u autoryzowanego dystrybutora Asustor EPA Systemy. Sugerowane ceny producent ustalił następująco:

AS-302T – 1349PLN z VAT

AS-304T – 2020PLN z VAT

Najważniejsze cechy dla AS-3:

 • Łatwa obsługa – intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika
 • nowy system operacyjny ADM 2.0
 • wyszukiwarka Searchlight™
 • Możliwość dostosowania pulpitu (dowolna tapeta, oraz możliwość przypięcia często używanych aplikacji do paska zadań)
 • Nowe funkcje backupu „Mission Mode”
 • Szyfrowane połączenia VPN z obsługą OpenVPN i PPTP
 • App Central v2 nowa bibliotek aplikacji dla Asustor
 • FTP Explorer – pierwszy na świecie klient FTP przeznaczony do użytku w NAS
 • XBMC odtwarzacz multimedialny (Beta)
 • Nowy odtwarzacz muzyki SoundsGood
 • Technologia Cloud Connect™ ułatwiająca zdalny dostęp do NAS
 • Udostępnianie plików w systemach Windows, Mac OS X i Unix
 • rsync, FTP, Cloud, One Touch backup
 • Szyfrowanie danych kluczem AES 256-bit dla poszczególnych folderów współdzielonych
 • Hibernacja dysków wewnętrznych i zewnętrznych

Kluczowe parametry Asutor: AS-3

 • Procesor: Intel® Atom™ 1.6 GHz Dual-Core
 • Pamięc RAM: 1GB DDR3
 • Maksymalna pojemność wewnętrzna dysków: 8 TB (2-kieszeniowy) i 16TB (4-kieszeniowy)
 • USB 3.0 (5Gb /s)
 • Złącze HDMI
 • Złącze audio mini jack (line-out)
 • Wbudowany odbiornik podczerwieni dla opcjonalnego pilota zdalnego sterownaia
 • Wymiana dysków podczas pracy
 • Wsparcie dla migracji macierzy RAID
 • Obsługiwane typy RAID: jeden dysk, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *