ASUSTOR Inc, wiodący innowator i dostawca rozwiązań sieciowej pamięci masowej,  poinformował o wydaniu dwóch nowych zaawansowanych funkcji multimedialnych dla swoich urządzeń ASUSTOR NAS. Nowe funkcje to ASUSTOR Portal i AiRemote. ASUSTOR Portal jest lokalną platformą wyjściową, która pozwala użytkownikom na dostęp do wielu funkcji multimedialnych NAS z wyświetlacza HDMI. Użytkownicy muszą jedynie zainstalować aplikację z Centrum Pakietów ASUSTOR Portal, a następnie podłączyć NAS do dowolnego wyświetlacza HDMI dzięki czemu są gotowi do korzystania z takich funkcji jak przeglądanie stron WWW w czasie rzeczywistym, monitoringu i odtwarzania multimediów. Ponadto, użytkownicy będą mogli korzystać z ADM, skonfigurować tapety ASUSTOR Portal wraz z dodaniem ulubionych stron internetowych na portalu, który pojawi się jako skrót miniatury. AiRemote, dostępne zarówno dla iOS i Androida, to ekskluzywna aplikacja-pilot stworzona przez ASUSTOR dla urządzeń mobilnych. Niedawno ulepszona wersja AiRemote zapewnia użytkownikom dwa różne tryby interfejsu. Użytkownicy mogą teraz wybrać z obu trybów, aby sterować odtwarzaniem multimediów Boxee oraz XBMC.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani, rozszerzając funkcjonalność multimedialną przez te dwie nowe aplikacje. Teraz użytkownicy mogą cieszyć się większą wygodą niż kiedykolwiek wcześniej przy konfiguracji lokalnego odtwarzania multimediów”, powiedział Steve Huang, Product Manager w ASUSTOR. „Dalsza integracja to, przeglądanie stron sieci Web i podgląd na żywo z Centrum Monitoringu ASUSTOR, co pozwala nam podjąć dodatkowe kroki w spełnianiu coraz bardziej zróżnicowanych wymaganiach współczesnych użytkowników.”

ASUSTOR Portal: ASUSTOR Portal to aplikacja, która zapewnia lokalną platformę wyjściową dla urządzeń ASUSTOR NAS. Podczas instalacji Boxee lub odtwarzacza multimedialnego XBMC na NAS, ASUSTOR Portal zostanie również automatycznie zainstalowany. Użytkownicy mają również możliwość ręcznego zainstalowania ASUSTOR Portal przez Centrum Aplikacji ASUSTOR. Skróty miniatur pozwalają użytkownikom na wygodny dostęp do stron internetowych, pulpitu ADM lub YouTube bez konieczności korzystania z komputera. Dodatkowo ASUSTOR Portal wspiera niestandardowe ustawienia, takie jak przesyłanie tapety, zapisywanie ulubionych stron internetowych i konfigurowania kolejność skrótów miniatur w portalu, który pozwala na tworzenie własnego pulpitu portalu dla każdego użytkownika. Ponadto ASUSTOR Portal wspiera monitoring w czasie rzeczywistym kanałów z Centrum Monitoringu ASUSTOR. Po zainstalowaniu Centrum Monitoringu, użytkownicy będą mogli zobaczyć 4 różne kanały na lokalnym wyświetlaczu bez konieczności przechodzenia przez PC. Użytkownicy mogą także dodatkowo użyć AiRemote lub myszy USB do kontroli wszystkich funkcji.

AiRemote:  Dostępne zarówno dla iOS i Androida, AiRemote może być używany do sterowania funkcjonalnością Centrum Monitoringu, odtwarzania multimediów i wszystkich stron internetowych znajdujących się w portalu ASUSTOR. Na podstawie aplikacji będących w użyciu, AiRemote zapewni odpowiedni pasek narzędzi, aby umożliwić użytkownikom odpowiednią kontrolę. AiRemote może być używany do sterowania odtwarzaniem multimediów zarówno z  Boxee i XBMC. Nowo dodany pasek narzędzi „Kontrola odtwarzania” pozwala użytkownikom kontrolować odtwarzanie filmów z funkcjonalnością taką jak play, pauza, stop, przewijanie do przodu, regulacji głośności, itp. Ponadto, można użyć „trybu touchpad” od obsługi przeglądarki internetowej Chrome w portalu ASUSTOR na dużym ekranie. Użytkownicy mogą korzystać z paska narzędzi, który daje im funkcje takie jak do przodu, do tyłu, wyszukiwanie, zoom, itp. AiRemote pozwala przekształcić urządzenie mobilne w wszechstronnego i wielofunkcyjnego pilota.

Funckje ASUSTOR NAS dostępne na portalu ASUSTOR:

Seria 6: Boxee, XBMC, Centrum Monitoringu i przeglądarka Chrome
Seria 3: XMBC, Centrum Monitoringu i przeglądarka Chrome
Seria 2TE: XMBC, Centrum Monitoringu i przeglądarka Chrome

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: http://www.asustor.com.pl

Demo: http://www.asustor.com/live_demo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *