Tajpej, Tajwan, 25 lutego, 2014 – ASUSTOR, jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych dostawców sieciowych rozwiązań do przechowywania danych, poinformował, że wszystkie oferowane przez producenta modele serwerów NAS (serii 2,3 oraz 6) otrzymają aktualizację systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master (ADM) do wersji 2.1. ADM 2.1 rozszerza podstawową funkcjonalność systemu i zawiera aktualizacje takich wbudowanych aplikacji, jak Storage Manager i Eksplorator Plików, a także wprowadza obsługę urządzeń Bluetooth. Ponadto, zwiększa się zestaw dostępnych na serwery ASUSTOR aplikacji kierowanych zarówno do użytkowników domowych, jak i biznesowych.

„ADM 2.1 wykorzystuje sugestie i opinie użytkowników naszych serwerów – powiedział Steve Huang, Product Manager w firmie ASUSTOR. – System ten wprowadza zestaw naprawdę wyjątkowych, autorskich funkcji, opracowanych przeze specjalistów ASUSTORA. Mamy nadzieję, że użytkownicy wykorzystają nowe możliwości, a my będziemy mogli pracować nad wprowadzeniem kolejnych innowacji do wszystkich naszych urządzeń. „

ADM 2.1 aktualizuje wbudowane w system operacyjny aplikacje, w tym Eksploratora Plików, który udostępnia teraz podgląd miniatur oraz funkcję Mój Komputer, która umożliwia wgląd w strukturę katalogów zarówno na dyskach w serwerze NAS, jak na komputerze, a także kopiowanie i przenoszenie plików pomiędzy nimi metodą „przeciągnij i upuść”. ADM 2.1 wprowadza także funkcję MyArchive, innowacyjny i realizowany wyłączenie przez serwery ASUSTOR mechanizm pozwalający na korzystanie z dysków twardych jako wymiennych nośników z archiwalnymi danymi. Można je w każdej chwili podłączyć do serwera NAS i korzystać z umieszczonych na nich plików, a po pracy wysunąć z serwera. Taka funkcjonalność pozwala lepiej segregować pliki, tworzyć kolekcje filmów, muzyki lub zdjęć na określonych i dedykowanych nośnikach oraz korzystać z nich w miarę potrzeb. Przekłada się to także na oszczędność energii i zwiększa żywotność dysków twardych, ponieważ nośniki z danymi, których aktualnie nie potrzebujemy, nie muszą być stale podłączone do zasilania.

as

ADM 2.1 wprowadza także nową aplikację VPN Server, która umożliwia biznesowym użytkownikom łatwe tworzenie bezpiecznych połączeń z firmowymi serwerami. Dla miłośników przesyłanych strumieniowo filmów pojawiała się aplikacja Takeasy, która umożliwia zapisywanie ich na serwerze NAS ASUSTOR. Dla użytkowników mobilnych wprowadzono aplikację AiMaster, dostępną zarówno na platformę Android, jak i iOS. Umożliwia ona strumieniowe odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych na serwerze NAS, a także ich pobieranie do późniejszego odsłuchu w trybie offline. Do przeglądarek Chrome oraz FireFox dostępna będzie wtyczka wspomagająca proces pobierania danych bezpośrednio na serwer NAS.

Więcej informacji: http://www.asustor.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *