PR BC AwardASUSTOR poinformował, że serwer NAS AS-602T otrzymał na targach Computex 2013 nagrodę Best Choice w kategorii Data Storage. Serwer AS-602 został uhonorowany nagrodą ponieważ ma prosty w użyciu interfejs graficzny i dlatego, że jest to projekt oparty na aplikacjach. Jury zauważyło, że platforma ASUSTOR-a, umożliwia użytkownikom rozszerzenie funkcjonalności serwera NAS, przez co zwiększa to jego ogólną wartość. ASUSTOR jest bardzo dumny, że to właśnie AS-602T został nominowany do tej prestiżowej nagrody z pośród setek innych produktów.

ASUSTOR AS-602T jest wyposażony w procesor Dual Core Intel Atom™ 2.13 GHz i 1GB pamięci RAM w wersji DDR3 (z możliwością rozbudowy do 3GB). Nagrodzony model został wyposażony w porty USB 3.0, oraz eSATA. Serwer umożliwia montaż dysków 3,5 oraz 2,5 cala z interfejsem SATA III w tym dysków SSD. Jest to pierwszy na świecie NAS, który wspiera System Sleep Mode (S3), czyli prawie natychmiastowe wybudzenie, które trwa jedyne 1.5 sekundy. Dodatkowo ASUSTOR daje nam możliwość: wprowadzenia dysków w stan hibernacji, wyłączenia diod LED i włączenia trybu nocnego – wszystko to razem znacznie zmniejsz zużycie prądu przez serwer.

Serwer NAS AS-602T jest dostarczany z systemem operacyjnym ADM (ASUSTOR Data Master), który został tak zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom prostotę, która do tej pory była spotykana tylko w urządzeniach typu tablet. ASUSTOR podczas targów chwali się opatentowanym algorytmem Searchlight, którego zadaniem jest bardzo szybkie wyszukiwanie plików, folderów czy aplikacji na serwerze. ASUSTOR dzięki platformie Centrum Aplikacji zapewnia użytkownikom dużo większą funkcjonalność niż konkurencja. Wszystkie aplikacje są dostępne za darmo, dzięki temu każdy może stworzyć serwer NAS, który funkcjonalnie będzie dla niego idealny. ASUSTOR jako jeden z niewielu producentów serwerów NAS udostępnił paczkę, która umożliwia korzystanie z Dropboxa. Dużą zaletą modelu AS-602T jest port HDMI, który sprawia, że jest to również w pełni funkcjonalny odtwarzacz multimedialny. Kupując serwer firmy ASUSTOR otrzymujemy serwer NAS, serwer cloud storage oraz centrum multimediów.

ASUSTOR podczas targów Computex 2013 oprócz nagrodzonego modelu AS-602T zaprezentował nową serię serwerów AS 3 oraz nowy system operacyjny ADM 2.0, ale o tym napiszemy w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *