ASUSTOR oficjalnie poinformował o nowej wersji ADM 2.4 dla wszystkich modeli ASUSTOR NAS dostępnej przez aktualizację on-line. Po aktualizacji do ADM 2.4 użytkownicy będą mogli skorzystać z nowych funkcjonalności takich jak: nowy mechanizm szyfrowania folderów, który zwiększa wydajność, oraz lepiej zarządza miejscem po skasowanych plikach, zoptymalizowaną wydajnością z dyskami SSD, wsparciem dla SNMP, rozbudowanym sieciowym Defenderem i podglądem multimediów z poziomu Eksploratora plików.

Asustor Data Master ADM 2.4
Asustor Data Master ADM 2.4

Tajpej, Tajwan, 19 marca 2015 – ASUSTOR, jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych dostawców sieciowych rozwiązań do przechowywania danych, o nowej wersji systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master ADM 2.4. Wszyscy użytkownicy serwerów NAS ASUSTOR mogą bezpłatnie zaktualizować system on-line i korzystać z nowych funkcji, oraz zwiększonej wydajności całego systemu.

Nowe funkcje ADM 2.4 zawierają:

  • Nowy system szyfrowania folderów. System znacząco poprawia prędkość zapisu, oraz lepiej zarządza powierzchnią po skasowanych plikach w szyfrowanych folderach. Foldery zaszyfrowane w poprzedniej wersji mogą zostać w łatwy sposób skonwertowane do nowego standardu.
  • Wsparcie dla SSD Trim. Ta funkcja pozwala na przedłużenie żywotności dysków SSD, kontrolując częstotliwość zapisu w określonych blokach dysku, tak aby nie zapisywać wciąż tych samych obszarów dysku.
  • Dodany protokół zarządzania siecią SNMP. Protokół SNMP (Simple Network Management) pozwala administratorom na pozyskiwanie informacji i komunikację, ze wszystkimi elementami sieci. ADM 2.4.0 wspiera SNMP w wersji v1, v2c, v3 oraz umożliwia  komunikację z jednostką zarządzająca siecią NMS (Network Management Station).
  • Zwiększona funkcjonalność sieciowego Defendera. W nowej wersji Defendera użytkownicy mogą prócz tworzenia typowych zaufanych list dostępu, zdefiniować dodatkowo białe i czarne listy dostępu w zależności od adresu IP z jakiego kraju czy obszaru pochodzi. Dzięki informacji o lokalizacji z Geo IP możemy zwiększyć bezpieczeństwo danych.
  • Eksplorator plików z nowymi funkcjami. Nowy ADM Eksplorator plików pozwala użytkownikowi na intuicyjny podgląd wideo, muzyki, czy zdjęć za pomocą prawego przycisku myszy.

„Chcemy podziękować użytkownikom naszych rozwiązań za entuzjazm i ogromne wsparcie  przy testach ADM 2.4 w wersji Beta, powiedział Vincent Tseng, Product Manager w ASUSTOR. Ogromne wsparcie jakiego doświadczyliśmy pozwoliło na szybkie przygotowanie oficjalnej wersji ADM 2.4 i udostępnienie nowych funkcji wszystkim użytkownikom produktów ASUSTOR na całym świecie”

ADM 2.4 został oficjalnie udostępniony dla wszystkich modeli serwerów NAS ASUSTOR i dostępna jest do aktualizacji on-line. ASUSTOR rekomenduje aktualizację oprogramowania, tak aby móc cieszyć się większą funkcjonalnością i zwiększoną wydajnością.

Więcej informacji: http://www.asustor.com.pl

Więcej informacji o ADM 2.4: http://adm.asustor.com

Informacje o ASUSTOR

Założona w 2011 roku firma ASUSTOR, spółka zależna od ASUSTeK Computer Inc., należy do grona czołowych innowatorów i dostawców rozwiązań z zakresu chmury prywatnej (NAS – network attached storage). ASUSTOR dąży do zaoferowania użytkownikom wyjątkowo bogatych możliwości oraz kompleksowych rozwiązań pamięci masowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *