Włoska firma wyprzedziła sześć znanych spółek internetowych, które również złożyły podania o rejestrację nowej domeny. W efekcie Aruba uruchomi oficjalny rejestr domen .cloud i rozpocznie rozwój działalności na rynkach światowych, korzystając z rozbudowanej infrastruktury chmurowej w Europie.

Arezzo, Włochy – 18 listopada 2014 r. – Aruba S.p.A. (www.aruba.it), firma wiodąca na rynkach hostingu, certyfikowanych usług e-mail i obsługi domen, a od 2011 roku także jeden z największych usługodawców rozwiązań chmury w Europie (www.arubacloud.pl), uzyskała pieczę nad domeną najwyższego poziomu .cloud. Firma zamierza wykorzystać nową domenę w dalszym rozwoju swojej działalności, w ramach którego zamierza podbić rynki międzynarodowe.

aruba
Centrum danych firmy Aruba

Aruba wygrała wyścig po domenę .cloud

Oprócz firmy Aruba, sześć innych firm[1] również złożyło podania o przyznanie im statusu oficjalnego rejestru obsługującego domeny .cloud – w tym Amazon, Charleston Road Registry (Google) i Symantec. Ze względu na dużą popularność systemów chmury, domena .cloud cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich, w tym także największych uczestników rynku usług chmurowych, ponieważ jest ona doskonałym sposobem na umocnienie swojej marki w tej branży.

Domena najwyższego poziomu .cloud [2] ponownie przyśpieszy rozwój technologii, która od kilku lat odnotowuje rosnącą popularność. Według prognoz ma ona ogromny potencjał wzrostu – łączna wartość rynku usług opartego na chmurach może wynieść setki miliardów euro.

W efekcie zaistniałej sytuacji Aruba jest prawdopodobnie jedyną włoską firmą, która będzie obsługiwać tzw. nowe domeny, co jest odzwierciedleniem nacisku, jaki kładzie ona na inwestycje oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Według firmy Aruba, Internet oraz usługi chmury będą ze sobą ściśle połączone i staną się głównym składnikiem gospodarki, w szczególności w branży IT. Z tego względu Aruba, która jest już operatorem popularnej platformy chmurowej w Europie, zamierza wykorzystać to przełomowe osiągnięcie do wkroczenia na rynek międzynarodowy.

„Jesteśmy dumni z faktu, że przyznano nam domenę o tak ogromnym znaczeniu – powiedział Stefano Cecconi, dyrektor generalny firmy Aruba S.p.A. – Przez ostatnie dwadzieścia lat byliśmy liderami na włoskim rynku hostingowym i jedną z największych firm z tej branży na rynku europejskim, a od kilku lat inwestujemy w rozwój platformy chmurowej. Firma Aruba dysponuje siecią biur i centrów danych rozsianych po całej Europie – w Anglii, Niemczech, Republice Czeskiej, Polsce i na Węgrzech. Nasze plany zakładają rozwój usług chmurowych na rynku międzynarodowym. Chmura jest dla nas czymś więcej, niż tylko produktem. To nasza wizja w przyszłość”.

ARUBA S.p.A.

Firma Aruba S.p.A, założona w 1994 roku, jest największą włoską firmą świadczącą usługi dostępu do centrów danych, hostingu, poczty elektronicznej, PEC i rejestracji domen. Firma zarządza ponad 2 milionami domen, 6 milionami kont e-mail, 3,8 milionami kont PEC, 20 000 serwerów, zapewniając usługi ponad dwóm milionom klientów. Firma prowadzi działalność na największych rynkach europejskich, w tym we Francji, Anglii i Niemczech, zajmuje wiodące pozycje na rynkach Republiki Czeskiej i Słowacji, a także jest obecna w Polsce i na Węgrzech. Oprócz usług hostingowych, firma Aruba świadczy również dostęp do serwerów dedykowanych, usługi obsługi serwerów, dostęp do kolokacji, usługi zarządzane, usługi wydawania i obsługi podpisów cyfrowych, usługi archiwizacji zgodnie z wymaganiami prawnymi oraz usługi produkcji kart inteligentnych. Od 2011 roku firma rozbudowywała swoją ofertę o usługi chmurowe. Firma Aruba ma wiele doświadczenia w obsłudze centrów danych i dysponuje w Europie siecią pozwalającą na obsłużenie 60 000 serwerów.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.aruba.it, www.arubacloud.pl

[1]Amazon, CloudNames, Charleston Road Registry (Google), Dash Cedar, Symantec i Top Level Domain Holdings

[2] Globalna domena najwyższego poziomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *