CTERA Networks poinformowała, że oprogramowanie CTERA Agent do automatycznego wykonywania kopii zapasowej przeszło testy zgodności z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft Windows 8.

CTERA Agent to aplikacja współpracująca z dedykowanym serwerem NAS, przechowującym kopie bezpieczeństwa danych z komputerów w sieci. Razem tworzą niezawodny i łatwy w obsłudze system backupu, gwarantujący odzyskanie danych, w tym m.in. dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i plików poczty elektronicznej, w przypadku awarii dysku twardego w komputerze.

Kompleksowe systemy backupu CTERA Networks kierowane są do odbiorców biznesowych. Składają się z serwera, który gromadzi dane z zabezpieczanych komputerów oraz aplikacji CTERA Agent, instalowanej na urządzeniach klienckich. Rozwiązania CTERA uznawane są obecnie za jedną z najbardziej przystępnych cenowo, najskuteczniejszych i wygodnych metod ochrony przez utratą danych.

Oprogramowanie CTERA Agent instaluje się na każdym zabezpieczanym komputerze. Aplikacja odpowiada za tworzenie kopii zapasowej i jej transfer przez sieć do serwera NAS. Harmonogram określa godziny jej pracy. Aplikacja uruchamia się automatycznie wraz ze startem systemu. Działa w tle i użytkownik komputera nie zauważa działalności programu. CTERA Agent wykonuje kopię na otwartych plikach dzięki czemu użytkownik podczas wykonywania kopii może pracować.

Jeżeli administrator nie da użytkownikowi uprawnień, nie może on wyłączyć programu ani zmienić jego ustawień. Dostępne są filtry zabezpieczanych plików – wybrać można rozszerzenia, które mają być kopiowane lub nie. Dostępna jest także opcja wykonania i zabezpieczenia obrazu całej partycji z możliwością odzyskania jej na innym komputerze. Zabezpieczane pliki mają znaczniki czasowe umożliwiające odzyskanie wersji z określonej godziny/daty – jest to realizowane przy pomocy tzw. migawek (snapshotów).

Aplikacja wspiera transfer w sieci gigabitowej, a transmitowane przez LAN dane są przez aplikację CTERA Agent szyfrowane kluczem SSL 128 Bit. Metoda wykonywania kopii danych wykorzystuję zasadę deduplikacji – po pierwszym, dłuższym transferze zawartości, w kolejnych sesjach kopiowane są jedynie nowsze, zmienione pliki.

Pracą aplikacji − bezpośrednio z poziomu serwera − może zarządzać administrator. Posiada on wgląd w informacje, jaki komputer i kiedy wykonał kopię danych, ma również zdalny dostęp do ustawień programu CTERA Agent na komputerze pracownika. Aplikacja potrafi wykonywać backup przez sieć WAN oraz wspiera wykonywanie kopii danych w tzw. chmurze. Dodatkowo, specjalna wersja aplikacji umożliwia wykonywanie backupu firmowego serwera. Producent potwierdził jej zgodność z najnowszym systemem Microsoft® Windows Server 2012.

Gotowy system do archiwizacji danych, przeznaczony dla małych i średnich firm, składający się z serwera CTERA C200 oraz oprogramowania CTERA Agent na komputery z systemem Microsoft® Windows 8 z licencją na 20 urządzeń kosztuje 1890 PLN netto. Całość dostępna jest w firmie EPA Systemy oraz w sklepie internetowym www.profipc.pl.

Więcej informacji: www.ctera.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *