Tajpej, Tajwan, sierpnia 8, 2022 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych i pamięci masowej, ogłosił innowacyjne oprogramowanie ADRA Network Detection and Response (NDR) dla przełączników QGD PoE (QGD-1600P i QGD-1602P). Aplikacja ADRA NDR została zaprojektowana z myślą o szybkim testowaniu i badaniu sieci, integrując wiele funkcji wykrywania, analizy i reagowania. Może wykrywać oprogramowanie ransomware w sieciach lokalnych lub blokować podejrzane działania, aby pomóc przedsiębiorstwom i firmom w zapobieganiu wyciekom poufnych danych i ograniczaniu rozprzestrzeniania się oprogramowania ransomware w sieci lokalnej.

„Po prostu instalując oprogramowanie QNAP ADRA NDR, możesz zmienić przełączniki QGD w urządzenia do cyberbezpieczeństwa. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, ADRA NDR może proaktywnie lokalizować i automatycznie blokować podejrzane aktywności w sieci lokalnej za pomocą szybkiego skanowania i pułapek zagrożeń. Wszystkie te i inne funkcje pomagają chronić prywatne i poufne dane na serwerze NAS i serwerach w sieci lokalnej przed złośliwymi atakami”. powiedział Frank Liao, menedżer produktu QNAP.

Atakujący celują w szczególności w urządzenia pamięci masowej, o których wiadomo, że przechowują cenne dane osobiste i biznesowe. Jako wiodący dostawca serwerów NAS, firma QNAP zgromadziła specjalistyczną wiedzę o cyberbezpieczeństwie i stworzyła rozwiązanie ADRA NDR, które można zainstalować w przełącznikach PoE QGD-1600P i QGD-1602P. To rozwiązanie zapewnia zaawansowaną ochronę każdego serwera NAS firmy QNAP oraz innych urządzeń w sieci lokalnej. Ukierunkowane funkcje wykrywania aktywności ransomware w oprogramowaniu ADRA NDR (w tym selektywna kontrola Threat Watch) identyfikują wrogie działania na wcześniejszych etapach ataku bez wpływu na wydajność sieci. Po wykryciu ataków przeprowadzana jest dalsza analiza w celu określenia odpowiedniej polityki odpowiedzi, takiej jak poddanie kwarantannie zaatakowanych klientów i zapewnienie, że nie wpłynie to na inne osoby w sieci lokalnej.

Dzięki możliwości zarządzania i funkcjom PoE, modele QGD-1600P i QGD-1602P mogą zastąpić istniejące przełączniki dostępowe, które są bezpośrednio podłączone do urządzeń końcowych, dodając funkcje bezpieczeństwa bez zmiany oryginalnej infrastruktury sieciowej. Wrogi ruch do i z podłączonych urządzeń końcowych jest selektywnie sprawdzany i analizowany w celu określenia poziomu zagrożenia w celu automatycznego blokowania lub ręcznego przetwarzania. Porty 10GbE i 2,5GbE urządzenia QGD-1602P służą jako szybkie łącza do przełączników agregujących lub NAS, zwiększając wydajność topologii sieci.

Kluczowe specyfikacje

  • QGD-1602P-16G: Obsługuje 80-110 urządzeń wykrywających, procesor Intel® Atom®, 18 portów sieciowych (8 portów RJ45 2.5GbE, 8 portów RJ45 Gigabit, 2 porty 10GbE SFP+), porty RJ45 z PoE, całkowity budżet mocy PoE 370 W
  • QGD-1602P-8G: Obsługuje 50-80 urządzeń wykrywających, procesor Intel® Atom®, 18 portów sieciowych (8 x RJ45 2.5GbE, 8 x RJ45 Gigabit, 2 x 10GbE SFP+), RJ45 z PoE, całkowity budżet mocy 200 W PoE
  • QGD-1600P-4G: Obsługuje 1-50 urządzeń wykrywających, procesor Intel® Celeron®, 16 portów sieciowych (14 portów Gigabit RJ45, 2 porty combo 1GbE SFP/RJ45), porty RJ45 z PoE, całkowity budżet mocy PoE 360 W

Dostępność

Oprogramowanie ADRA NDR można zakupić w QNAP Software Store i można je zainstalować na QGD-1600P i QGD-1602P.Więcej informacji na temat rozwiązania ADRA NDR można znaleźć na stronie https://www.qnap.com/go/solution/network-security/.Aby uzyskać więcej informacji o produktach i zapoznać się z pełną ofertą serwerów QNAP NAS, odwiedź www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *