Xopero, największy polski producent oprogramowania do backupu danych, który wspólnie z QNAP Systems, stworzył Xopero QNAP Appliance, profesjonalne narzędzie do zabezpieczania wszystkich firmowych danych, udostępnił właśnie najnowszą aktualizację oprogramowania dla serwerów QNAP NAS.

Xopero QNAP Appliance to unikalna propozycja na rynku IT, która poszerza funkcjonalność serwerów QNAP przekształcając je w kompleksowe narzędzie do backupu danych. Rozwiązanie jest przystępne cenowo, oferując przy tym kompleksowe zabezpieczenie całego środowiska biznesowego: od stacji roboczych i serwerów, po skrzynki pocztowe, bazy danych oraz maszyny wirtualne.

Ponieważ świat IT nigdy nie stoi w miejscu, również Xopero rozwija się i dostosowuje się do oczekiwań klientów. Najnowsza aktualizacja poszerza i rozbudowuje kolejne ważne funkcje. Wśród zmian na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie backupu maszyn wirtualnych VMware oraz zintegrowanie obsługi websocketów.

Obsługa backupu maszyn wirtualnych VMware

Xopero umożliwia teraz łatwe tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych – bez skomplikowanej konfiguracji i konieczności ich wyłączania. Dodatkowo kompresja i deduplikacja zapewniają niewielki rozmiar kopii zapasowych.

Websockety

Najnowsza aktualizacja wprowadza zintegrowaną obsługę websocketów, dzięki czemu komunikacja pomiędzy poszczególnymi aplikacjami, wchodzącymi w skład Xopero, stała się znacznie szybsza. Nowe rozwiązanie szczególnie docenią firmy i instytucje  zarządzające dużą ilością końcówek, ponieważ, dzięki websocketom, konfiguracja takiego środowiska będzie teraz dużo prostsza.

Aktualizacja przynosi również drobniejsze modyfikacje, które jednak znacząco wpływają na wygodę korzystania z Xopero. Wczytywanie licencji odbywa się teraz bezpośrednio z pliku. Zmianie uległa również funkcja autologowania. W przypadku braku połączenia z serwerem, okno logowania będzie nieaktywne. Zoptymalizowano również szybkość działania baz danych.

Nowa wersja programu wprowadza także m.in.:

  • obsługę Hyper-V w klastrze,
  • poszerzenie opcji backupu MS Exchange: backup pojedynczej skrzynki lub całej bazy Exchange,
  • po aktualizacji wszystkie usługi serwerowe działają na jednym porcie, osobnym dla http i https,
  • zaktualizowano silnik bazodanowy, co wpłynęło na wzrost wydajność Xopero,
  • poprawiona obsługa starszych modeli serwerów QNAP NAS.

Aktualizacja aplikacji to nie jedyna zmiana, która w najbliższym czasie czeka użytkowników serwerów QNAP. W sierpniu w QNAP App Center zostanie udostępnione Xopero Freemium, darmowa wersja oprogramowania pozwalająca na kompleksowe zabezpieczenie trzech stacji roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *