Qsan jako producent rozwiązań SAN, zawsze stara się dostarczyć Klientom więcej za mniej; nowa seria  AegisSAN Q500 jest tego przykładem. W atrakcyjnej cenie otrzymujemy wydajne rozwiązania z funkcjami biznesowymi.  W skład nowej serii wchodzą rozwiązania iSCSI z portami 10GbE IP SAN Q500-P20, 1GbE Q500-P10 oraz wersje Fibre Channel AegisSAN Q500-F20, Q500-F21 z portami 8Gb. Topowym modelem nowej serii jest Q500-F30, który obsługuje dwa porty 16Gb FC oraz dwa porty 1GbE iSCSI.

Qsan zaprezentował flagowy model Q500-F30 w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na systemy o dużej pojemności, obsługę dużej ilości maszyn wirtualnych i macierzy dedykowanych do infrastruktury chmury. W porównaniu do innych rozwiązań firmy Qsan, model Q500-F30 jako jedyny wspiera technologię Qlogic Silicon 16Gb FC, dzięki czemu pasmo przepustowości w tym modelu jest dwa razy większe, co przekłada się na dużo lepszą wydajność.

Technologia 16G FC w modelu AegisSAN Q500-F30 umożliwia obsłużenie najbardziej wymagających usług biznesowych, które oprócz wydajności wymagają także dużej niezawodności. Złącze Fibre Channel 16GB jest wstecznie kompatybilne z technologią 4GB oraz 8 GB FC. Dzięki interfejsowi 16G FC, Q500-F30 jest idealnym rozwiązanie dla aplikacji wrażliwych na opóźnienia i środowisk zwirtualizowanych. Flagowy model oferuje wydajność na poziomie 6,230 MB/s, a do tego jest rozwiązaniem skalowalnym – może obsłużyć do 256 dysków.

Macierze z serii AegisSAN Q500 została wyposażona w najnowszy SOC niskiej mocy firmy Intel, tym samym jest to pierwsze na świecie rozwiązanie SAN oparte na technologii Atom, która charakteryzuje się niewyobrażalną wydajnością energetyczną i efektywnością kosztową. Mimo bardzo niskiego poboru mocy platform ta oferuje zaawansowane technologie tj. korekcja błędów czy 64-bitowe wsparcie dla systemów wirtualizacji, to wszystko w celu osiągnięcia dużej niezawodności, łatwości zarządzania i opłacalności.

Macierze z serii AegisSAN Q500 zostały wyposażone w innowacyjny port USB LCM, którego zadaniem jest zapobieganie wycieku danych z macierzy oraz ułatwienie zarządzania dla administratorów IT.  Dodatkowo warto wspomnieć, że seria AegisSAN Q500 została wyposażona w zasilacze 80 Plus Gold, które zwiększają efektywność zasilania nawet o 10% oraz redukują zakłócenia w sieci, co przekłada się na zwiększenie jakości zasilania, które ma duży wpływ na żywotność dysków twardych.

Macierze AegisSAN Q500 są wyposażone w dwa kontrolery pracujące w trybie active-active, oraz w pełni redundantne i modułowe komponenty sprzętowe, to wszystko sprawia, że systemy te bez problemu zapewnią wysoką dostępność dla krytycznych aplikacji biznesowych. Macierz została tak zaprojektowana, aby każdy jej element miał redundancję i w razie awarii można było go wymienić na nowy podczas pracy systemu bez wyłączania usług, które są na niej hostowane. Dużą zaletą nowej serii jest możliwość rozbudowy do jednoczesnej obsługi 256 dysków, sprawia to, że jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie dysponują budżetem na zakup drogich konkurencyjnych rozwiązań.

AegisSAN Q500 wspiera zaawansowane  technologie wirtualizacji tj.  VMware VAAI, Citrix i Hyper-V. Dzięki obsłudze VAAI, macierz odciąża serwer na którym jest uruchomione oprogramowanie do wirtualizacji oraz sieć SAN. Dodatkowo dzięki VAAI możemy szybciej tworzyć maszyny wirtualne i co najważniejsze możemy przechowywać ich więcej niż na macierzy bez wsparcia dla VAAI.  Macierze AegisSAN Q500 wspierają także technologię QThin dzięki której w 100% wykorzystujemy dostępną przestrzeń. Oprócz thin provisioning (QThin) mamy wiele innych biznesowych funkcjonalności, które otrzymujemy wraz z macierzą bez dodatkowych opłat, np. QSnap (migawki zapisywane przy zmianie danych), QReplica (zdalna replikacja) czy moduły bateryjne, których zadaniem jest podtrzymanie pamięci cache kontrolerów w przypadku utraty zasilania.

Macierze AegisSAN Q500 są dostarczane bez dysków twardych, użytkownicy mogą zamontować w macierzy dyski dowolnego producenta jeżeli znajduje się na liście dysków kompatybilnych, która jest dostępna na stronie producenta. Qsan nie wymaga instalacji od razu wszystkich dysków, macierz może pracować nawet z jednym dyskiem.

– Q500-F30: 16Gb FC porty x2 + 1GbE porty x2 + 1GbE port zarządzający x1 na kontroler, cena netto $6,900

– Q500-F21: 8Gb FC porty x4 + 1GbE porty x2 + 1GbE port zarządzający x1 na kontroler, cena netto $6,400

Q500-F20: 8Gb FC porty x2 + 1GbE porty x2 + 1GbE port zarządzający x1 na kontroler, cena netto $5,400

– Q500-P20: 10GbE iSCSI porty x2 + 1GbE porty x2 + 1GbE port zarządzający x1, cena netto $6,233

– Q500-P10: 1GbE iSCSI ports x6 + 1GbE management port x1 per controller, cena netto $5,233

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *