ASUSTOR Inc. zaprezentował ASUSTOR Data Master (ADM) 2.0 nowy system operacyjny dla serwerów NAS. Nowy ADM ma dostęp do repozytorium ponad 100 unikalnych aplikacji dedykowanych dla serwerów NAS. Użytkownik może przystosować swój serwer NAS do pracy w domu lub firmie poprzez zainstalowanie odpowiednich aplikacji z centrum pakietów.

ADM2

ADM 2.0 oferuje w porównaniu do poprzedniej wersji znacznie zoptymalizowany interfejs użytkownika, który znacznie zwiększa ergonomie pracy. W nowym oprogramowaniu użytkownicy mogą wgrać na serwer dowolną grafikę, którą mogą ustawić jako tapetę, najczęściej wykorzystywane aplikacje można przypiąć na stałe do paska menu, dodatkowo na pulpicie możemy umieszczać skróty do aplikacji decydując w jakiej kolejności mają być one wyświetlane. Dodano również bardzo oryginalną funkcjonalność Searchlight, która umożliwia szybkie wyszukanie w naszej bazie danych konkretnego pliku po frazie. ASUSTOR jako pierwszy producent NAS zdecydował się zaimplementować klienta FTP, dodano też klienta VPN oraz webowy odtwarzacz muzyki SoundsGood. Dodatkowo w nowym systemie operacyjnym ADM 2.0 dodano oprogramowanie XBMC.

“Jesteśmy bardzo dumni z nowego oprogramowania ADM 2.0, które dostarcza wiele unikalnych funkcjonalności, dzięki czemu jest w stanie sprostać różnorodnym wymaganiom użytkowników,” powiedział James Su, Product Manager w firmie ASUSTOR. “ADM 2.0 oferuje szereg ekskluzywnych funkcjonalności dla serwerów NAS firmy ASUSTOR, ułatwia uruchomienie prywatnej chmury,  jednocześnie redefiniując możliwości serwerów NAS. W połączeniu z wydajnym sprzętem serwerów ASUSTOR i wyjątkowym ich wyglądem, ADM 2.0 daje użytkownikom nowe dotąd niewyobrażalne możliwości.”

Najważniejsze funkcjonalności oprogramowania ADM 2.0

▪ Searchlight Search Engine: Usługa autorstwa ASUSTOR, która zapewnia szybkie wyszukiwanie plików po wpisanej frazie, wyszukiwarka jest domyślnie wbudowana w system ADM 2.0 dzięki czemu mamy możliwość szybkiego odszukanie interesującego nas pliku w gąszczu danych przechowywanych na serwerze ASUSTOR.

▪ 2-Way Backup: Serwery NAS firmy ASUSTOR to pierwsze na świecie serwery, które umożliwiają przesyłanie danych w dwóch kierunkach dla protokołów takich jak Rsync, FTP, cloud, One Touch oraz external backups. Dzięki tej funkcji możesz się zalogować na zdalny serwer FTP, Rsync lub inny z wyżej wymienionych i przesłać dane z niego do serwera ASUSTOR lub w drugą stronę. Oczywiście wszystkim zarządzasz z poziomu paneli zarządzania serwera ASUSTOR, a na zdalnych serwerach nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania.

▪ Mission Mode Backup: Ekskluzywna funkcja tworzenia kopii zapasowych, który pozwala użytkownikom skonfigurować liczbę prób połączenia i odstęp czasu między próbami połączenia, zwiększając tym samym szansę na pomyślne zakończenie zadania tworzenia kopii zapasowych.

▪ FTP Explorer: jest to klient FTP, dzięki niemu możemy zalogować się na inny serw FTP i kopiować dane między nim, a serwerem ASUSTOR. Interfejs jest bardzo intuicyjny, co więcej umożliwia przenoszenie danych między okienkami na zasadzie przenieś i upuść. Dodatkowo obsługiwane są funkcje wznawiania pobierania czy jednoczesnego przesyłania plików do kilku serwerów FTP.

SoundsGood: to przeglądarkowy odtwarzacz muzyki zaprojektowany wyłącznie dla serwerów NAS firmy ASUSTOR NAS, który umożliwia użytkownikom słuchanie muzyki przechowywanej na serwerze z każdego miejsca na ziemi i daje możliwość współdzielenie jej z rodziną oraz przyjaciółmi. Mamy możliwość edytowania tagów dzięki wbudowanemu edytorowi ID3. SoundsGood obsługuje także wyjście audio, którym w serwerach ASUSTOR może być port HDMI, USB lub audio jack.

▪ VPN Client: Umożliwia podłączenie serwera NAS firmy ASUSTOR do kilku serwerów VPN obsługujących protokoły PPTP lub OpenVPN.

▪ Aplikacje multimedialne:

l   UPnP Media Server pozwala na strumieniowanie multimediów z serwera NAS do urządzeń obsługujących standard UPnP/DLNA jak np. PlayStation 3 czy Xbox 360.

l   iTunes Server obsługuje parowanie iOS Remote oraz AirPlay jak również wbudowane wyjście audio, którym może być port HDMI, USB lub audio jack.

l   Odtwarzacz multimedialny Boxee i XBMC (Beta)2 umożliwia odtwarzanie multimediów zmagazynowanych na serwerze na bezpośrednio podłączonym ekranie do portu HDMI serwera.

1. Audio jack jest dostępny tylko w urządzeniach z serii 3.

2. Boxee jest dostępny tylko w urządzeniach z serii 6 podczas gdy XBMC (Beta) jest dostępny tylko dla urządzeniach z serii 3.

Aplikacje dla urządzeń mobilnych

▪ AiMaster: To oprogramowania do zarządzania serwerem NAS z poziomu urządzenia mobilnego. AiMaster obsługuje powiadomienia w czasie rzeczywistym, zarządzanie wszystkimi usługami i aplikacjami ADM, kontrolowanie stanu system w czasie rzeczywistym, zarządzanie polityką tworzenia kopi zapasowych i wiele więcej.

▪ AiData: Menedżer plików dla urządzeń z systemem iOS. AiData pozwala na przeglądanie plików zapisanych na dysku NAS, a także dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. AiData umożliwia przeglądanie plików online oraz offline, przesyłanie zdjęć bezpośrednio na serwer NAS, udostępnianie plików i wiele więcej.

Więcej informacji: http://www.asustor.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *