Qsan Technology Inc ogłosił wyniki niezależnego badania przeprowadzonego przez agencję badania rynku Vanson Bourne o Big Data oraz wpływu, który ma na wdrożenia serwerów. Wyniki pokazują, że zdecydowana większość (73%) ze 100 przepytanych brytyjskich managerów IT już zainwestowało lub zamierzają zainwestować w infrastrukturę IT, aby sprostać Big Data.

Badanie wykazało również, że sektor usług finansowych jest liderem, bo w ostatnim roku dokonał aż 44% zakupów nowej technologii powiązanej z obsługą dużych danych. Dalej plasuje się produkcja i sprzedaż detaliczna z wynikiem 40%, a dystrybucja i transport z wynikiem 28% stanowi nieco ponad jedną czwartą rynku.

Bartek Mytnik, kierownik sprzedaży w regionie EMEA, pracujący w firmie Qsan powiedział: „Ta ankieta pokazuje, co dzieje się na rynku. Bogate firmy świadczące usługi sektora finansowego mają zarówno fundusze do inwestowania w nowe technologie IT oraz argumenty na poparcie tych inwestycji, ponieważ systemy te obsługują miliardy klientów i transakcji każdego dnia, więc nic dziwnego, że sektor ten jest liderem w inwestycji.”

 

Kontynuował: „Jednak jeśli mielibyśmy wierzyć niektórym przereklamowanym prognozom z 2012 roku, to mogliśmy się spodziewać większej inwestycji  w serwery. W rzeczywistości tylko 35% respondentów zakupiło sprzęt pod Big Data. Wierzymy, że powód jest dwojaki. Po pierwsze, nowe inwestycje wprowadzone zostały tylko tam, gdzie istnieje silne uzasadnienie biznesowe, lub,  gdzie istniała realna potrzeba dużego magazynu. Czyli są to środowiska akademickie i sektor usług finansowych, bo tam właśnie magazynuje się ogromne ilości danych. Po drugie, widzieliśmy, że menedżerowie IT zostali poproszeni o zaciśnięcie pasa, więc finansowanie nowych systemów serwerów było wolniejsze niż przewidywano.”

Wyniki badania wskazują również, że wielkość firmy ma marginalny wpływ na to czy technologia dużych danych jest w firmie wykorzystywana czy nie. Ponieważ 70% firm zatrudniających od 1000 do 3000 pracowników, posiada już taką technologię lub planuje nowe inwestycje, a dla firm powyżej 3000 pracowników, wynik jest na poziomie 76%.

Mytnik stwierdził: „Wynik wielkości firmy jest porównywalny z naszymi doświadczeniami.  Większe organizacje często mają duże budżety, ale przyrost danych w średnich przedsiębiorstwach również jest gwałtowny, więc jest to tylko marginalna różnica w działaniu różnych rozmiarach firm. Dobrą wiadomością jest to, że badanie spełnia nasze prognozy i sugerują, że około jednej trzeciej przedsiębiorstw zainwestuje w serwery w najbliższej przyszłości, co za tym idzie tacy skuteczni dostawcy jak Qsan mogą spodziewać się dalszego wzrostu w Wielkiej Brytanii i regionie EMEA w 2014 roku. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *