Dni świetności bezpośrednio podłączanej pamięci masowej (Direct Attached Storage, DAS) dobiegły końca! Z każdym dniem przybywa coraz więcej zdjęć, nagrań wideo oraz dokumentów i coraz częściej je współdzielimy. Tradycyjne zewnętrzne dyski twarde nie są już wygodne, wydajne ani bezpieczne. Sieciowa pamięć masowa (Network Attached Storage, NAS) to rozwiązanie do pracy i rozrywki w XXI wieku. Serwery NAS to przystosowane do współczesnego stylu życia, inteligentne, wydajne i nowoczesne rozwiązanie do przechowywania i bezpiecznego udostępniania plików oraz kopii zapasowych, a także korzystania z funkcji rozrywkowych.

Dlaczego dyski zewnętrzne są przestarzałe?

Zewnętrzne dyski twarde uchodziły za wygodne… w ubiegłym stuleciu! Łatwo można było zapisywać na nich pliki — wystarczyło podłączyć zewnętrzną obudowę i dysk był gotowy (jeżeli był w odpowiednim formacie, niezapełniony i działał prawidłowo). Tak proste i tradycyjne rozwiązanie pamięci masowej nie zaspokaja już jednak potrzeb współczesnych użytkowników. Wyobraź sobie, że jesteś na spotkaniu, a pamięć USB została w domu lub — co gorsze — przestała działać. Musisz pamiętać, gdzie jest przechowywana prezentacja, ponieważ nie da się szybko przeszukać zewnętrznego dysku. Chcesz udostępnić znajomym duży folder ze świetnymi zdjęciami z wakacji, ale pliki są za duże, by je przesłać pocztą e-mail. Takie sytuacje zdarzają się na co dzień. Jest jednak lepszy sposób.

Serwer NAS

Serwer NAS to centralny system pamięci masowej z kilkoma dyskami twardymi, który jest zawsze online i zawsze dostępny z dowolnego miejsca. Łatwy w obsłudze, osobisty serwer  NAS działa z eleganckim i intuicyjnym systemem. Oferuje wszechstronne funkcje, takie jak bardzo praktyczny menedżer plików, menedżer kopii zapasowych, menedżer pobierania, uprawnienia dostępu, centrum multimedialne i wiele innych. Wszystkie te funkcje nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej. Serwer NAS może magicznie ułatwić Ci życie.

Ale to nie wszystko, zapoznaj się z wszystkimi 7 powodami, które pokazują dlaczego dyski zewnętrzne to przestarzała technologia, w tym celu kliknij na poniższy obrazek.

7 powodów, dla których warto pozbyć się dysków zewnętrznych i używać serwera NAS
7 powodów, dla których warto pozbyć się dysków zewnętrznych i używać serwera NAS

2 Comments

  • Maxx, 16 lipca 2016 @ 13:36 Reply

    No już lecę po pudełko na 4 dyski pobierające w czasie uśpienia 16W za 1700 złotych :D. A do kopii zapasowych kupię sobie jeszcze 2 :D.

    • Michał Kiełpiński, 2 grudnia 2016 @ 17:36 Reply

      Ostatnio widziałem u znajomego, który zajmuje się filmowaniem taki obrazek: na biurku PC i laptop, oraz kilkadziesiąt kart SD oraz kilkanaście dysków zewnętrznych USB. Do tego stosy płyt DVD. Sam bym się nie połapał co gdzie jest, tak więc dla każdego coś innego. Ja swój NAS usypiam na noc i nie przejmuję się 10W zużyciem, karty 1GB dają wystarczający transfer…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *