Badania firmy Buffalo pokazują, żę ponad połowa małych firm jako medium do przechowywania backupu wykorzystują dyski na USB, płyty CD lub PC.online-backup
90% małych i średnich firm przyznaje, że utrata danych miałaby negatywny wpływ na biznes, mimo to większość z nich nie wykonuje kopii zapasowych wrażliwych danych codziennie.

Buffalo przeprowadziło ankietę na ponad 500 firmach, wyniki są przerażające, aż 62% przyznało, że backup przechowują tylko i wyłącznie dysku USB lub płycie CD, tylko 37% respondentów wykonuje backup codziennie, raptem 7% firm wykonuje backup częściej niż raz dziennie.

25% firm przyznało, że w przeszłości, dlatego Paul Hudson, dyrektor sprzedaży w Buffalo Technology, zachęca właścicieli małych firm do wdrożenia rozwiązania typu cloud storage lub serwera NAS (Network Attached Storage).

“Małe firmy zdają sobie sprawę, że zabezpieczenia danych jest ważne, ale nie zawsze wiedzą, że na rynku IT są dedykowane rozwiązania do tego, tj. serwery NAS.Skorzystanie z backupu danych do chmury lub na serwer NAS znajdujący się w lokalnej sieci firmy jest znacznie bezpieczniejsze, niż korzystanie z przenośnych nośników, które łatwo wynieść z siedziby firmy, co znacznie zwiększa ryzyko utraty danych lub ich wycieku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *