EPA Systemy wprowadza na polski rynek trzy biznesowe serwery NAS firmy Thecus: sześciodyskowy Thecus N6850, ośmiodyskowy Thecus N8850 oraz dziesięciodyskowy Thecus N10850. Urządzenia obsługują dyski twarde o maksymalnej pojemności 3TB, dzięki czemu pomieszczą – odpowiednio – do 18, 24 oraz 30 terabajtów danych. Wyposażone w wydajne procesory Intel, spełniają wymagające potrzeby średnich i dużych firm. Nowe modele posiadają certyfikaty VMware, Citrix i Hyper-V, potwierdzające ich zgodność i współdziałanie z czołowymi rozwiązaniami do wirtualizacji.

– Seria TOP TOWER od Thecusa to prawdziwa biznesowa ekstraklasa wśród serwerów NAS. Dedykowana jest dla tych firm, które nie posiadają lub nie potrzebują rozwiązań serwerowych w obudowach rack. Prezentowany sprzęt jest wydajny, bogaty w funkcje i przystosowany do rozbudowy wraz rozwojem przedsiębiorstwa. Przykładowo, jeśli przestrzeń na dane okaże się z czasem zbyt mała, do urządzenia będzie można podłączyć nawet pięć kolejnych serwerów Thecus, a całością macierzy zarządzań przez wspólny panel sterowania – mówi Paweł Premicz z EPA Systemy. – Dodatkowo, do każdego wprowadzanego na rynek modelu bezpłatnie dołączany będzie w pełni funkcjonalny pakiet oprogramowania antywirusowego McAfee oraz aplikacja do wykonywania pełnego backupu z komputerów klienckich – Acronis True Image.

Nowe serwery z serii TOP TOWER oferują możliwość instalacji napędu CD/DVD/BluRay, która w wielu przypadkach może wspomóc przenoszenie archiwalnych danych z tego typu nośników na bezpieczną macierz NAS. Urządzenia Thecusa są technicznie przygotowane do montażu szybkich kart sieciowych 10GbE, posiadają złącza USB 3.0 i HDMI (do lokalnego zarządzania serwerem i podglądu multimediów). Zarządzanie serwerami może odbywać się także za pomocą wbudowanego wyświetlacza OLED z panelem dotykowym. Podczas tworzenie kopii zapasowych, serwery Thecus korzystają z mechanizmu tzw. migawek (snapshots), który pozwala na łatwą kontrolę wersji poszczególnych, zarchiwizowanych plików.

Sześciodyskowy model N6850 wyposażony jest w procesor Intel Pentium G620 Dual Core 2.6GHz i 2GB RAM. Szybka transmisja i doskonałe zabezpieczenie danych dostępne jest w trybie RAID 10 lub RAID 50, uruchamianym i realizowanym bez żadnych ograniczeń oraz opóźnień ze strony procesora. W ośmiodyskowym Thecusie N8850 zastosowano procesor Intel Core i3 oraz 4GB pamięci RAM. Serwer oferuje fabrycznie skonfigurowany mechanizm Quick RAID, który oszczędza czas użytkownika podczas pierwszego uruchomienia. Wraz z opcjonalną kartą sieciową 10GbE, model Thecus N8850 osiąga podczas odczytu wydajność na poziomie 300MB/s. Natomiast dziesięciodyskowy model N10850 jest obecnie najbardziej wydajnym i „największym” rozwiązaniem serwerowym firmy Thecus w obudowie tower. Łączy moc procesora Intel Xeon E3 Quad Core 3.1GHz, 4GB pamięci RAM i pojemności nawet to 30TB. Doskonale sprawdza się we współpracy z systemami wirtualizacji systemów (obsługa VMware, Citrix i Hyper-V), systemów backupu danych w dużych organizacjach, przy wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań RAID czy hostingu serwerów web.

Każdy nowy serwer z serii TOP TOWER posiada antywirusowy moduł VirusScan, stworzony przez firmę McAfee specjalnie do dysków sieciowych Thecus. Zapewnia on najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych informacji. W standardowych rozwiązaniach, każdy użytkownik komputera posiada własny program antywirusowy zainstalowany na jednostce roboczej. Technologia dysków sieciowych wymaga jednak dodatkowych zabezpieczeń. Gdy użytkownicy przesyłają dane na serwer, mogą one zawierać szkodliwe treści, infekujące inne przechowywane pliki czy podłączone do sieci komputery. Moduł Thecus VirusScan skanuje więc i zabezpiecza dane bezpośrednio na serwerze, gwarantując stałą ochronę antywirusową. Thecus informuje jednocześnie, że moduł VirusScan – oferowany obecnie wyłączenie w serwerach TOP TOWER – wkrótce udostępniony zostanie także w innych modelach.

Ceny nowych serwerów Thecus:
Thecus N6850 – 3 975,61 zł netto
Thecus N8850 – 5 926,83 zł netto
Thecus N10850 – 7 146,34 zł netto

EPA Systemy udziela 24 miesięcznej gwarancji na wszystkie serwery Thecus sprzedawane w Polsce poprzez sieć autoryzowanych sprzedawców.

Z demonstracyjną wersją on-line oprogramowania do zarządzania serwerami Thecus można się zapoznać pod adresem: http://n5500demo.gotdns.com/index.php (login oraz hasło: admin).