Synology DS112+ ma miejsce na jeden dysk twardy. Pracą serwera steruje nowy procesor, Marvell 6282, taktowany zegarem 2000 MHz. Poza gniazdkiem gigabitowym urządzenia ma trzy porty USB, z tego dwa obsługują standard 3.0.

Synology DS112+ nie jest jeszcze sprzedawany w Polsce. Trafił do nas prosto z Taiwanu. Podobnie jak w serwerze QNAP-a TS-119P II także i tutaj mamy nowy procesor, Marvell 6282, taktowany zegarem 2000 MHz, oraz dwa z trzech gniazdek USB obsługujące standard 3.0. W specyfikacji wspomina się o obsłudze nie tylko dysku twardego, ale i SSD, niestety tylko przez wolniejszy interfejs SATA II.

Oprogramowanie jest bardzo bogate. Dostępny jest serwer multimediów, obsługa iTunes, stacje audio, foto, pobierania plików z Internetu, obsługa kamer IP oraz serwer poczty. Na dysku urządzenia można umieścić serwer WWW z MySQL-em i PHP. Serwer pozwala na tworzenie użytkowników i grup oraz przydzielanie im uprawnień. Oprócz standardowego prawa do zapisu można jeszcze udostępnić prawo do przeglądania katalogu, modyfikowanie istniejących plików i zablokować możliwość ich pobierania. W wybranych wypadkach można wysyłać e-maila lub SMS.

Synology jest szybszy od QNAP-a z tym samym procesorem. W teście, przy użyciu redakcyjnego Raptora uzyskaliśmy 680 Mb/s zarówno podczas odczytu jak i w czasie zapisu. Nieźle, ale gorzej od rekordu. Wybierając dysk ekologiczny trzeba się liczyć ze zwolnieniami. Do obsługi jednego pliku serwerowi wystarczało sześć milisekund.

Źródło: http://www.pcworld.pl/testy/opis/NAS00038-Synology_DS112.html