Categories: Pamięci masowe - NAS

Synology wprowadza na rynek DiskStation DS214play

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS214play, dwudyskowy serwer NAS przystosowany do kompleksowej realizacji funkcji centrum rozrywki. Urządzenie zostało zoptymalizowane do obsługi multimediów i dopasowane do potrzeb użytkowników poszukujących strumieniowej transmisji wideo w wysokiej jakości, współdzielenia fotografii oraz muzyki, przy jednoczesnym zachowaniu cech w pełni funkcjonalnego, konwencjonalnego serwera NAS.

– Zaprojektowany jako wszechstronne centrum multimediów wraz z kompletnym zestawem funkcji serwera NAS, debiutujący na rynku DS214play spełni potrzeby wymagających użytkowników, zainteresowanych najwyższej jakości doświadczeniami podczas korzystania z mediów – powiedział Chad Chiang, Product Manager w firmie Synology. – Oglądanie filmów, programów telewizyjnych, słuchanie muzyki i odtwarzanie innych plików multimedialnych na ekranie domowego telewizora za pośrednictwem DS214play jest wyjątkowo łatwe i przyjemne.

Synology DS214play w locie transkoduje wideo w jakości full HD 1080p. Jest w stanie nie tylko przesyłać strumieniowo i w jakości HD programy telewizji cyfrowej oraz filmy, ale i wspiera szeroki zakres formatów, ułatwiając oglądanie wideo poprzez Apple TV, na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android™ oraz na komputerach bez konieczności żmudnej instalacji odtwarzaczy wideo innych producentów.

DS214play korzysta z dwurdzeniowego procesora 1.6 GHz i w konfiguracji RAID 1 uzyskuje w środowisku Windows® prędkość odczytu przekraczającą 110 MB/s i zapisu ponad 100 MB/s. Wbudowana jednostka zmiennoprzecinkowa (FPU) oraz 1 GM pamięci RAM dodatkowo zwiększają wydajność urządzenia podczas obsługi multimediów oraz tworzenia miniatur fotografii. Wysokie osiągi idą w parze z energooszczędną pracą – urządzenie zużywa zaledwie 11,5W podczas hibernacji dysków twardych i 28,74W podczas pracy z pełnym obciążeniem.

Synology DS214play jest wyposażony w czytnik kart SD ułatwiający korzystanie z mediów zgromadzonych na popularnych nośnikach, posiada port eSATA do podłączenia zewnętrznego dysku przechowującego − przykładowo − kopię zapasową danych, oraz dwa złącza USB 3.0 obsługujące szybką transmisję danych. DS214play wspiera mechanizm hot-swap i oferuje nowe szuflady na dyski twarde do montażu nośników od frontu bez użycia narzędzi, zapewniające wygodę podczas instalacji i gwarantujące niezawodność całego systemu.

DS214play korzysta z oprogramowania DiskStation Manager (DSM) 4.3, intuicyjnego systemu operacyjnego o dużej funkcjonalności, zwiększającego biznesową produktywność i oferującego nowy poziom multimedialnych doświadczeń. Najnowsza wersja DSM 4.3 − jako jedyny system operacyjny do serwerów NAS − została uhonorowana podczas targów Computex 2013 tytułami “Best Choice Award” („Najlepszy wybór”) oraz “Media’s Choice Award” („Najlepszy wybór w opinii mediów”).

Grzegorz Bielawski

Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Recent Posts

Dane bez przestoju – szybciej, bezpieczniej, sprytniej niż kiedykolwiek

Nowe technologie dla niezawodnych kopii zapasowych i archiwizacji danych W dobie rosnącej ilości danych niezawodne…

3 dni ago

Dane pod kontrolą: szybciej, bezpieczniej, bez limitów

Nowości w świecie backupu i storage’u – lato 2025 Cyfrowa infrastruktura firm nieustannie się zmienia,…

5 dni ago

QNAP oficjalnie wprowadza rozwiązanie High Availability

Tajpej, Tajwan, lipca 25, 2025 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych…

1 tydzień ago

Backup bez szumu, dane bez końca, energia w normie

Nowości ze świata technologii: przełomowe SSD, wydajne serwery i ciche zasilanie W ostatnich tygodniach pojawiło…

1 tydzień ago

Backup bez kompromisów: pojemniej, szybciej, bezpieczniej niż dotąd

Nowe trendy w backupie i archiwizacji danych – przegląd innowacji ze świata storage W dynamicznym…

2 tygodnie ago

Megadyski, chmura i serwery – bezpieczeństwo danych na nowo

Przyszłość przechowywania danych – nowe rozwiązania dla backupu, serwerów NAS i archiwizacji Nowe technologie w…

2 tygodnie ago