06 marca 2024 r. firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek BeeStation, nowego dodatku do linii produktów zaprojektowanego z myślą o dostarczeniu pamięci masowej w chmurze osobistej, zwłaszcza tym, którzy szukają prostoty użytkowania. BeeStation sprawi, że tworzenie kopii zapasowych, zarządzanie i udostępnianie plików będzie można dostosować do dowolnego stylu życia bez opłat abonamentowych i z maksymalną kontrolą nad prywatnymi danymi.

Lewis Sheng, menedżer produktu w firmie Synology Inc., podkreśla rolę BeeStation w ekosystemie Synology: „Od prawie dwóch dekad Synology jest liderem w dziedzinie rozwiązań NAS, oferując zaawansowane funkcje dla entuzjastów technologii i profesjonalistów. BeeStation to nasza odpowiedź na inną potrzebę. BeeStation łączy wszystkie niezbędne funkcje zarządzania plikami i tworzenia kopii zapasowych w bardziej przystępnym i uproszczonym sprzęcie i oprogramowaniu”.

Rozpocznij pracę w kilka minut

Uruchom swoją chmurę bezpośrednio po wyjęciu z pudełka dzięki wbudowanemu dyskowi twardemu o rozmiarze 4 TB*, pojemną przestrzenią na dokumenty służbowe, pliki osobiste, zdjęcia i filmy. Wystarczy zeskanować kod QR i podłączyć niezbędne kable, aby w kilka minut rozpocząć korzystanie z osobistej usługi w chmurze.

Dołączone aplikacje internetowe, komputerowe i mobilne oferują bezproblemowe zarządzanie plikami i dostęp do nich z dowolnego miejsca, zapewniając wygodę na poziomie popularnych usług w chmurze.

Udostępnianie rodzinie

Rozumiejąc potrzeby osobistych i rodzinnych rozwiązań pamięci masowej, BeeStation umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie prywatnych przestrzeni do przechowywania danych dla każdego członka rodziny. Ta funkcja zapewnia szanowanie i zachowanie prywatności. A przy tym nie wymaga zaawansowanych umiejętności informatycznych ani obsługi sieci.

Funkcje tworzenia kopii zapasowych i sztucznej inteligencji

Dzięki BeeStation automatyczne kopie zapasowe zdjęć i filmów z urządzeń z systemem iOS i Android chroni zabezpieczą Twoje najważniejsze wspomnienia. Ponadto oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do organizowania zdjęć upraszcza zarządzanie całą biblioteką zdjęć, dzięki czemu wyszukiwanie i udostępnianie określonych obrazów lub albumów z przyspieszonym sprzętowo rozpoznawaniem osób i obiektów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaawansowane funkcje BeeStation obejmują możliwość tworzenia kopii zapasowych plików z usług Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox i podłączonych dysków USB, dzięki czemu użytkownicy zawsze zachowują kopię ważnych danych.

Dostępność

Rozwiązanie BeeStation jest już dostępne w sprzedaży

* 4 TB (4 biliony bajtów) to około 3,6 TiB. Pojemność użytkowa po zarezerwowaniu przestrzeni przez system wynosi około 3,45 TiB. W zależności od systemu operacyjnego wyświetlanie jednostek pamięci masowej może się różnić.