Powódź w Tajlandii wpływa na całą branżę IT. Serwery NAS nie są tu wyjątkiem. Wg informacji uzyskanych od spółki EPA Systemy, polskiego dystrybutora firmy Synology, cena za dysk twardy o pojemności 2TB podwoiła się w ciągu kilku tygodni.

Derek Tu, Account Sales Manager w Synology przyznaje, że wysokie ceny powstrzymują wielu klientów od zakupów. Gdy potrzeba szybkiego powiększenia przestrzeni dyskowej jest duża, wysoka cena często nie jest przeszkodą. Zapotrzebowanie na urządzenia do przechowywania danych wciąż rośnie. – Podsumowując, z pewnością wydarzenia w Tajlandii wpływają na sektor NAS, ale nie jest to oddziaływanie bardzo poważne. Wierzymy, że sytuacja z dyskami twardymi powróci do normy, co przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie serwerami NAS i lepszą sprzedaż. Także dysków twardych – dodaje Derek Tu

Manager z Synology ma też kilka rad dla sprzedawców sprzętu. Jego zdaniem obecna sytuacja jest dla resellerów Synology doskonałą okazją… do promocji naszych rozwiązań. Stosowana przez Synology technologia pozwala bowiem użytkownikom elastycznie rozbudowywać przestrzeń dyskową, minimalizując tym samym wpływ wysokich cen dysków.

Pojemność serwerów NAS Synology można powiększać stopniowo, dokładając w razie możliwości kolejne dyski lub wykorzystując moduły rozszerzające. Proces wsparty jest przez automatyczną migrację między trybami RAID, która zapewnia bezpieczne przechowywanie danych. W zależności od zapotrzebowania na przestrzeń dyskową, pojemność serwerów Synology można stopniowo powiększać, poprzez dodawanie kolejnych dysków lub zastosowanie modułu lub modułów rozszerzających. Dostęp do już zgromadzonych plików nie zostanie zakłócony podczas rozszerzania pojemności. Ponadto, oferowany przez nas mechanizm Synology Hybrid RAID optymalizuje przestrzeń dyskową po dodaniu kolejnych dysków, nawet wtedy, gdy mają one różną pojemność. Synology udostępnia więc elastyczne metody stopniowego rozszerzania przestrzeni dyskowej, pomagając w ten sposób przezwyciężyć problemy wynikające z rosnących cen dysków twardych.