28 czerwca 2023 r. — Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek 2-kieszeniowego serwera DiskStation DS223j, najnowszego systemu w podstawowej serii J, zaprojektowanego z myślą o potrzebach biura domowego i małych zespołów.

Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu DiskStation Manager (DSM) firmy Synology serwer DS223j oferuje szereg opcji i aplikacji do codziennego przechowywania danych i zarządzania nimi, w tym synchronizacji i udostępniania plików, tworzenia kopii zapasowych i nadzoru wideo.

Serwer DS223j to doskonały serwer NAS dla małych środowisk, niezależnie od tego, czy są to biura domowe, czy trochę większe — powiedział Michael Wang, menedżer produktu w firmie Synology Inc. — Dzięki DS223j klienci otrzymują energooszczędny sprzęt w połączeniu ze wszystkimi narzędziami do zarządzania danymi i ich ochrony, które będą im potrzebne do efektywnego zarządzania plikami.

 Kluczowe funkcje dysków twardych Synology serii Plus to:

  • Niezawodne działanie: Ze średnim czasem między awariami (MTBF) wynoszącym 1 milion godzin1 i ocenie obciążenia 180 TB/rok3, te dyski CMR zapewniają trzykrotnie większą wytrzymałość niż konwencjonalne dyski twarde do komputerów stacjonarnych
  • Przetestowane pod kątem maksymalnej niezawodności: Ponad 300 000 godzin rygorystycznych testów zgodności i wytrzymałości zapewnia płynną pracę nawet w przypadku obciążeń obsługujących wielu użytkowników
  • Bezproblemowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego: Użytkownicy mogą aktualizować dyski bezpośrednio z programu Synology DiskStation Manager (DSM), eliminując konieczność wyjmowania dysków i wykonywania ręcznych aktualizacji
  • Pomoc techniczna w jednym miejscu: Klienci mogą uzyskać pomoc techniczną i przetwarzać zwroty, kontaktując się bezpośrednio z firmą Synology za pośrednictwem swojego konta Synology
  • Cztery różne pojemności: Dyski twarde z serii Plus są dostępne w modelach o pojemności 4 TB, 6 TB, 8 TB i 12 TB, co pozwala zaspokoić różne potrzeby w zakresie pamięci masowej i budżetu

Te zaprojektowane z myślą o systemach Synology dyski są idealne dla użytkowników potrzebujących niezawodnej pamięci masowej wraz z dodatkową wygodą aktualizacji oprogramowania sprzętowego DSM i jednemu punktowi uzyskiwania pomocy technicznej dla wszystkich problemów z systemem — mówi Peggy Weng, menedżer produktu w firmie Synology.

Dyski twarde Synology z serii Plus zapewniają doskonałą równowagę między niezawodnością a wygodą dla użytkowników domowych i małych biur, zapewniając niezawodne rozwiązanie spełniające potrzeby w zakresie pamięci masowej, niezależnie od tego, czy chodzi o udostępnianie plików, tworzenie kopii zapasowych czy nagrania w systemach dozorowych.

Utwórz chmurę prywatną

Serwer DS223j obsługuje do 36 TB fizycznej pamięci masowej2, przez co jest wydajną opcją dla małych zespołów do konsolidacji danych na jednej platformie w celu zapewnienia bezpiecznego i łatwego dostępu. Jest on wyposażony w system operacyjny DSM, obejmujący wiele aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, udostępniania plików i synchronizacji, których można użyć do usprawnienia zdalnej pracy i współpracy.

Plikami można zawsze bezpiecznie zarządzać z dowolnego miejsca, korzystając z dostępu do wielu urządzeń, a dzięki dołączonej aplikacji Synology Photos użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe, udostępniać i organizować swoje zdjęcia za pomocą inteligentnych narzędzi zarządzania. W porównaniu z poprzednikami model DS223j może obsługiwać bardziej wymagające zadania i większą liczbę jednoczesnych użytkowników. Szybsze o ponad 180% indeksowanie plików w Synology Drive i o ponad 200% szybsze indeksowanie obrazów w aplikacji Synology Photos.

Wraz z wydaniem nowego systemu DSM 7.2, zaplanowanego na późną wiosnę, serwer DS223j stanie się pierwszym serwerem Synology NAS z serii J obsługującym system plików Btrfs. Umożliwi to automatyczną naprawę plików w celu ograniczenia uszkodzeń danych, a także obsługę funkcji Snapshot Replication firmy Synology. Tworząc częste migawki w czasie, użytkownicy mogą wycofać niechciane i przypadkowe zmiany plików.

Pliki zawsze zsynchronizowane

Synology Drive umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie i synchronizowanie plików na komputerach PC, Mac i urządzeniach mobilnych z dowolnego miejsca na świecie, pomagając zapewnić zespołom zlokalizowanym w różnych strefach czasowych płynność i produktywność pracy.

Serwer DS223j można również zintegrować z dostawcami usług chmury publicznej, takimi jak Google Drive, Dropbox i Microsoft OneDrive, umożliwiając użytkownikom zapisywanie plików na dyskach w chmurach innych firm i zachowanie prawdziwej własności danych.

Chroń swoje obiekty

Aplikacja Synology Surveillance Station, której zaufano już w 500 000 lokalizacji na całym świecie, pomoże Ci zabezpieczyć Twoje obiekty. Dzięki obsłudze ponad 8 300 sprawdzonych kamer IP przemyślane narzędzia Surveillance Station umożliwiają użytkownikom wydajne monitorowanie kanałów wideo, wykrywanie zdarzeń związanych z bezpieczeństwem i analizowanie nagrań.

Serwer DS223j może być używany do monitorowania maksymalnie 12 kamer IP2, a C2 Surveillance umożliwia w razie potrzeby łatwe szyfrowanie, archiwizowanie i tworzenie kopii zapasowych nagrań z monitoringu w chmurze.

Dostępność

Serwer DS223j jest już dostępny u partnerów i sprzedawców firmy Synology.

Cena sugerowana nowego modelu DS223j netto to: €169,- 

[1] Pojemności fizycznej. Pojemność pamięci masowej dostępna do użytku może się różnić w zależności od używanych dysków i konfiguracji RAID.

[2] Surveillance Station obejmuje dwie bezpłatne licencje. Podłączenie większej liczby kamer i urządzeń wymaga dodatkowych licencji.