Firma Synology udostępniła system DiskStation Manager (DSM) 4.0 w wersji beta, który optymalizuje wydajność i niezawodność serwerów NAS Synology oraz jest:

– łatwy w obsłudze, a zarazem bardzo wydajny, kierowany do użytkowników zainteresowanych stałym dostępem do własnych plików, synchronizowanych pomiędzy serwerem NAS Synology, komputerem stacjonarnym i laptopem;
– solidny i bezpieczny, aby spełniać oczekiwania przedsiębiorstw przechowujących oraz archiwizujących cenne dane, a także zgodny z rynkowymi standardami, dzięki czemu gwarantuje dodatkowe możliwości;
– złożony z modułów, zapewniających bezproblemową instalację i aktualizację;
– efektywny, aby przechwytywać nagrania z systemów monitoringu wideo.

− Z dumą przedstawiamy najbardziej ambitne do tej pory osiągnięcie naszej firmy – powiedział Derren Lu, Prezes firmy Synology. – DSM 4.0 wykorzystuje najnowsze technologie i zapewnia serwerom NAS Synology najwyższą wydajność i niezawodność – stwierdził Derren Lu.

Nowa Cloud Station automatycznie synchronizuje pliki pomiędzy serwerem NAS Synology, komputerami stacjonarnymi oraz laptopami, tworząc bezpieczną, prywatną „chmurę” dedykowaną wyłącznie jej właścicielowi. Dzięki temu, użytkownicy uzyskują dostęp do swoich plików i możliwość ich edycji nawet w trybie offline, a po ponownym połączeniu z siecią i Internetem wszelkie naniesione zmiany zostają automatycznie zsynchronizowane z wersjami, które przechowywane są na innych urządzeniach. Dodatkowo, QuickConnect uwalnia użytkowników od skomplikowanego procesu przekierowania portów, podczas gdy prowadzony przez Synology serwis DDNS oferuje darmowe adresy domen. Aby kontrola systemu była jeszcze mniej angażująca, DSM 4.0 wysyła powiadomienia o zdefiniowanych przez użytkownika zdarzeniach bezpośrednio do komunikatorów Skype™ oraz Microsoft Messenger®, a także do aplikacji DS Finder.

Użytkownicy mogą teraz wykonać backup na lokalnym serwerze NAS lub innym urządzeniu Synology dostępnym w sieci korzystając z iSCSI LUN. Za sprawą technologii kopiowania point-in-time, archiwizacji przyrostowej oraz mechanizmom oszczędzania miejsca na macierzy, udostępniane przez Synology rozwiązania do backupu gwarantują pewność i wydajność. Administratorzy IT mogą edytować uprawnienia Windows ACL bezpośrednio za pośrednictwem DSM, co zapewnia bardziej intuicyjną realizację. W obecnej wersji Synology zaoferowało pełne wsparcie dla VPN. Przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać serwery DiskStation jako klientów VPN, budując dzięki temu bezpieczną, prywatną sieć bez dodatkowych kosztów. Co więcej, DSM 4.0 oferuje także zgodność z rynkowymi standardami, co przekłada się na większą produktywność i – przykładowo − możliwość współpracy z najnowszą wersją VMware® vSphere 5.

Większość aplikacji, w tym m.in. Photo Station, Download Station oraz Surveillance Station, występuje w formie paczek oprogramowania, co nie tylko ułatwia ich instalację oraz aktualizację, ale i pozwala dostosować funkcjonalność posiadanego serwera Synology do indywidualnych potrzeb i zastosowań – biznesowych lub domowych. DSM 4.0 udostępnia użytkownikom wygodny wgląd we wszystkie uruchomione aplikacje – wystarczy jedno kliknięcie na ikonie Pilot View. Nowy Desktop Widget prezentuje status serwera, grupuje skróty do aplikacji i zapewnia błyskawiczny wgląd w uruchomione programy, sprawiając, że zarządzanie serwerem jest jeszcze bardziej wygodne.

Zgodność aplikacji Surveillance Station została rozszerzona do ponad 1000 modeli kamer IP. Zaoferowana została także funkcja usuwania zniekształceń z filmów rejestrowanych przez kamery typu „rybie oko”. Dzięki temu możliwa jest skuteczna obserwacja terenu lub pomieszczenia z różnych kątów i za pośrednictwem jednego urządzenia. Ponieważ zmniejsza się tym samym liczba potrzebnych kamer dodatkowych, przekłada się to na redukcję kosztów. Analiza obrazów w programie Live View pozwala użytkownikom „wyłowić” wszystkie istotne zdarzenia, zarejestrowane na różnych kanałach.

Wraz z nowym systemem operacyjnym do serwerów NAS Synology udostępnione zostały aplikacje DS file oraz DS photo+ dla tabletów z Androidem. Synology wysuwa się także na prowadzenie w zakresie wsparcia dla urządzenia Amazon Kindle Fire. Wśród innych funkcji DSM 4.0 beta znalazły się takie nowości, jak: portal aplikacji, proaktywny skaner antywirusowy, funkcja hotspotu, backup konfiguracji oraz wsparcie dla serwisów Picasa® oraz Twitter® przez aplikację Photo Station. Więcej szczegółów na stronie: http://www.synology.com/dsm/dsm4.0_beta.php

Program Synology DSM 4.0 Beta Reward


Do trzech użytkowników, którzy dostarczą najbardziej cenne uwagi i spostrzeżenia związane z obsługą DSM 4.0 beta, trafią ufundowane przez Synology nagrody – serwery DS212+. Szczegóły programu: http://www.synology.com/support/beta_dsm4.0.php