17 maja 2023 r., firma Synology wprowadziła na rynek 4-kieszeniowy serwer DiskStation DS423, najnowsze urządzenie z serii Value, zaprojektowane jako wielofunkcyjne rozwiązanie pamięci masowej dla domów i małych firm.

— Jako kompaktowe rozwiązanie do przechowywania danych model DS423 jest wyposażony we wszystko, czego potrzebują użytkownicy — powiedział Michael Wang, menedżer produktu w firmie Synology Inc. — Od tworzenia kopii zapasowych danych, zarządzania plikami i innymi nośnikami po konfigurację systemu nadzoru w celu ochrony zasobów fizycznych, serwer DS423 zapewnia wiele przydatnych funkcji gotowych do użycia bezpośrednio po rozpakowaniu urządzenia.

Bezpieczny i intuicyjny

Dzięki obsłudze maksymalnie 72 TB pamięci fizycznej serwer DS423 świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie dla pracowników zdalnych lub małych firm, chcących skonsolidować dane na scentralizowanej platformie i uzyskiwać dostęp do podstawowych aplikacji firmy Synology do zarządzania danymi.

Serwer DS423, wyposażony w system operacyjny Synology DiskStation Manager (DSM), jest wyposażony w intuicyjne rozwiązania do organizowania i ochrony danych, współpracy między różnymi lokalizacjami oraz ochrony obiektów za pomocą nadzoru wideo. System DSM wykorzystuje zaawansowany system plików Btrfs w celu zapewnienia automatycznej naprawy plików (ochrona przed uszkodzeniem danych) oraz tworzenia migawek dla określonych punktów w czasie (pozwalając użytkownikom na wycofanie wszelkich niezamierzonych lub złośliwych zmian).

Synchronizacja i hybrydowa pamięć masowa

Dzięki aplikacji Synology Drive użytkownicy serwera DS423 mogą zarządzać danymi, udostępniać je, synchronizować i uzyskiwać dostęp do nich za pośrednictwem komputerów PC, komputerów Mac i urządzeń mobilnych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Firmy zatrudniające pracowników zdalnych lub wykonujących operacje w różnych lokalizacjach geograficznych mogą wykorzystać Drive ShareSync do synchronizowania danych między urządzeniami Synology rozproszonymi w różnych lokalizacjach, aby zapewnić zespołom dostęp do aktualnych danych.

Użytkownicy, którzy chcą zmniejszyć użycie przepustowości lokalnej i pamięci masowej, mogą to zrobić dzięki usługom w chmurze. Synology Hybrid Share pozwala użytkownikom przechowywać dane w centrach danych Synology C2, jednocześnie buforując często używane pliki lokalnie na jednym lub wielu serwerach Synology NAS. Korzyści obejmują zmniejszenie zajmowanego fizycznie miejsca, niezawodną synchronizację wielu lokalizacji i szybki dostęp lokalny z prędkością sieci LAN.

Rozwiązanie do zarządzania sygnałem wizyjnym

Synology Surveillance Station to potężny system zarządzania sygnałem wizyjnym, używany obecnie do ochrony ponad 500 000 obiektów na całym świecie przy użyciu intuicyjnego dozoru kamer. Dzięki obsłudze standardu ONVIF i ponad 8 300 zatwierdzonych kamer IP użytkownicy mogą wybrać urządzenia najbardziej dopasowane do swoich potrzeb i lokalnych wymogów.

Użytkownicy mogą skonfigurować i zarządzać maksymalnie 30 kamerami w urządzeniu DS423 za pomocą nowoczesnego i konfigurowalnego interfejsu. Wbudowane funkcje umożliwiają szyfrowanie, tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie nagrań, a także jednoczesne nagrywanie materiału w chmurze za pomocą opcjonalnego narzędzia C2 Surveillance. Aplikacja Surveillance Station jest wysoce skalowalna i odpowiednia do wdrożeń dowolnej wielkości — od wdrożeń w małych firmach z kilkoma urządzeniami po wdrożenia na dużą skalę z tysiącami kamer w setkach lokalizacji.

Opis złącz

  1. Wskaźnik stanu
  2. Wskaźniki LAN
  3. Przycisk zasilania
  4. Wskaźnik stanu dysku
  5. Wentylatory
  6. Gniazdo zasilania
  7. Porty 1GbE RJ-45
  8. Porty USB 3.2 1. generacji
  9. Przycisk Reset
  10. Uchwyt linki zabezpieczającej Kensington

Dostępność

Urządzenie Synology D423 jest już dostępne u partnerów i sprzedawców na całym świecie.