Firma Synology poinformowała dziś, że serwery NAS z serii XS otrzymały certyfikat VMware® Ready™, zapewniając pełne wsparcie dla vSphere 5, oferując lepszą elastyczność i wydajność, a także większą efektywność przechowywania danych i zarządzania w ramach platformy wirtualizacyjnej VMware.

Wraz z nową, wprowadzoną w vSphere 5 technologią Storage Distribute Resource Scheduler (DRS), serwery NAS Synology z serii XS stanowią doskonałe rozwiązanie umożliwiające automatyzację procesów load balancing (równoważenie obciążenia), agregację zasobów i wspierające automatyczne wstępne rozmieszczanie (automated initial placement), które odpowiada za poprawę wydajność i eliminację zatorów I/O (operacje wejścia/wyjścia). Virtual Machine File System (VMFS) 5 usprawnia mechanizm skalowania wirtualnych maszyn, zwiększa ich wydajność, a także ułatwia administrację i alokację przestrzeni dyskowej (provisioning). Mechanizm Storage vMotion wirtualnej maszyny może być teraz także używany wraz z migawką (snapshot), co znacznie zwiększa elastyczność.

− Jesteśmy dumni z faktu, że nasza firma znajduje się w gronie pierwszych, które zaoferowały rozwiązania pamięci masowej zoptymalizowane do współpracy z VMware vSphere 5 – powiedział Wayne An, Product Manager w firmie Synology. – Dzięki gwarantowanej zgodności pomiędzy vSphere 5 i serwerami NAS z serii XS, użytkownicy zyskają ułatwioną obsługę, większą sprawność i lepszą wydajność, a także będą w stanie w pełni wykorzystywać możliwości wynikające z inwestycji w wirtualną infrastrukturę.

Pełne wsparcie dla iSCSI oraz bardzo duża wydajność serwerów NAS z serii XS sprawia, że doskonale współpracują one z wirtualnymi środowiskami. Więcej informacji na ich temat znaleźć można pod adresem: http://www.synology.com.pl

Serwery NAS Synology z serii XS znajdują się na liście sprzętu kompatybilnego z VMware, która dostępna jest pod adresem: http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php?deviceCategory=san