Tajpej, Tajwan, kwietnia 18, 2024 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator rozwiązań informatycznych, sieciowych i pamięci masowej, przedstawił dzisiaj Qsirch 5.4.0 Beta. Dzięki obsłudze wyszukiwania semantycznego opartego na sztucznej inteligencji umożliwia ona użytkownikom sprawne wyszukiwanie obrazów i podgląd zawartości dokumentów zgromadzonych na serwerze NAS.

Qsirch to zaawansowana wyszukiwarka zaprojektowana dla serwerów NAS firmy QNAP, pomagająca użytkownikom w szybkim znajdowaniu potrzebnych plików w ogromnej ilości danych zapisanych w pamięci masowej. Oprócz korzystania z „wyszukiwania słów kluczowych” do pełnotekstowego wyszukiwania plików, obrazów, filmów, dokumentów PDF i wiadomości e-mail, użytkownicy mogą włączyć „wyszukiwanie semantyczne”, aby precyzyjnie znajdować obrazy, korzystając z podpowiedzi w języku naturalnym i intuicyjnym jako zapytań.

„Wyszukiwanie semantyczne wykorzystuje techniki przetwarzania języka naturalnego w celu określenia semantyki zdań, przełamując ograniczenia tradycyjnego wyszukiwania słów kluczowych i znacznie poprawiając dokładność wyszukiwania” – powiedział Amol Narkhede, starszy menedżer produktu w QNAP, dodając „QNAP jest pionierem w zakresie integracji sztucznej inteligencji w wyszukiwaniu plików na serwerach NAS, zapewniające użytkownikom większą efektywność w codziennym procesie wyszukiwania plików. Zachęcamy wszystkich użytkowników QNAP do przyłączenia się do testów beta wyszukiwania semantycznego Qsirch 5.4.0 i przekazywania opinii, które pomogą nam w ulepszaniu rozwiązań QNAP.”

Kluczowe funkcje Qsirch 5.4.0 beta

  • Wyszukiwanie semantyczne oparte na sztucznej inteligencji
    Użyj bardziej intuicyjnych, semantycznych zapytań wyszukiwania (obsługiwane 23 języki), aby zawęzić wyniki wyszukiwania i uzyskać precyzyjne wyniki wyszukiwania obrazów. Użytkownicy mogą także przeglądać podobne obrazy, przeszukując obrazy w wynikach wyszukiwania.
  • Szybki podgląd dokumentów
    Po wyszukaniu żądanych dokumentów lub plików użytkownicy mogą szybko wyświetlić podgląd zawartości w panelu podglądu, wyświetlić akapity powiązane ze słowami kluczowymi lub wyświetlić podgląd kilku odpowiednich zdań związanych z tematem pliku za pomocą intuicyjnego interfejsu GUI.

Wymagania systemowe NAS

Wyszukiwanie semantyczne oparte na sztucznej inteligencji jest obsługiwane od wersji beta Qsirch 5.4.0. Wymagany jest 64-bitowy serwer NAS oparty na architekturze x86 z co najmniej 8 GB pamięci RAM i systemem QTS 5.0.1 (lub nowszym) / QuTS hero h5.0.1 (lub nowszym). Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji wyszukiwania semantycznego, należy zainstalować QNAP AI Core z App Center.

Dostępność

Dowiedz się więcej o nowych funkcjach wersji beta Qsirch 5.4.0 i dołącz do programu wersji beta na stronie https://www.qnap.com/go/software/qsirch

Uwaga: funkcje mogą ulec zmianie i mogą nie być dostępne dla wszystkich produktów QNAP.