Niedługi czas po powstaniu artykułu o instalacji Hass.io na QNAP w maszynie wirtualnej z Ubuntu, twórcy systemu zakończyli wsparcie dla takiego typu instalacji. Jeśli chcemy korzystać z supervisora, a więc bardzo wygodnego dodatku pozwalającego na łatwą i szybką konfigurację – musimy skorzystać albo z Raspberry Pi albo z gotowej maszyny wirtualnej przygotowanej przez twórców. I tutaj niestety pojawił się kolejny problem, ponieważ przygotowane obrazy nie działały z QNAP Virtualization Station. Oczywiście – istnieje możliwość importu maszyn wirtualnych z innych środowisk, jednak tutaj problem wynikał z innej rzeczy – obrazy były przygotowane w formacie UEFI, a Virtualization Station obsługiwało tylko BIOS typu Legacy. Dlatego też zadania importu kończyły się niepowodzeniem i brakiem możliwości uruchomienia HASS.io.
Na szczęście pojawiła się istotna zmiana – Virtualization Station otrzymało dużą aktualizację, która dodaje m.in. obsługę UEFI. Dzięki temu możliwe jest zaimportowanie i uruchomienie systemu. Poniżej opis, jak to zrobić.
💡 Lepsze nośniki i zielona technologia – najnowsze wieści ze świata pamięci masowej Przemysł pamięci…
🔍 Najnowsze wieści ze świata pamięci masowej – 22 kwietnia 2025 W dynamicznie zmieniającej się…
Synology zapowiada wprowadzenie na rynek DiskStation DS925+ i modułu rozszerzeń DX525 „Modele z serii Plus…
Tajpej, Tajwan, kwietnia 15, 2025 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych…
19 marca 2025 r. — Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu CC400W, najnowszego dodatku…
Tajpej, Tajwan, marca 13, 2025– QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych i…