Tajpej, Tajwan, sierpnia 29, 2023– Firma QNAP® Systems, Inc. (QNAP) udostępniła dzisiaj QuTScloud c5.1.0 Beta. Najnowszy system operacyjny QNAP Cloud NAS obsługuje delegowaną administrację w celu zwiększenia produktywności zarządzania, aktualizuje File Station o zoptymalizowane zarządzanie plikami i wyszukiwanie oraz obsługuje AES-128-GMAC dla przyspieszenia podpisywania SMB.

QuTScloud rewolucjonizuje sposób wdrażania danych biznesowych i zarządzania nimi, korzystając z obsługującego aplikacje środowiska NAS w chmurze publicznej i lokalnych hiperwizorów, zapewniając usługę opartą na subskrypcji już od 4,99 USD miesięcznie z większą elastycznością wdrażania.

Kluczowe nowe funkcje QuTScloud c5.1.0:

 • Administracja delegowana poprawia produktywność zarządzania i bezpieczeństwo danych
  Administratorzy Cloud NAS mogą delegować 8 typów ról innym użytkownikom z określonymi uprawnieniami do zadań zarządzania i danych NAS. W przypadku rozwijających się organizacji delegowanie ról ułatwia zarządzanie zadaniami bez poświęcania kontroli dostępu do danych.
 • File Station usprawnia zarządzanie plikami i wyszukiwanie
  Nowy interfejs użytkownika File Station umożliwia użytkownikom szybkie znajdowanie plików, które zostały niedawno przesłane, odczytane i usunięte, a także znajdują pliki za pomocą zaawansowanych funkcji wyszukiwania/sortowania obsługiwanych przez wyszukiwarkę pełnotekstową Qsirch.
 • Obsługuje AES-128-GMAC dla przyspieszenia podpisywania SMB
  QuTScloud c5.1.0 obsługuje przyspieszenie podpisywania AES-128-GMAC (tylko w klientach Windows Server 2022® i Windows 11®), które nie tylko znacznie zwiększa podpisywanie danych wydajność w porównaniu z SMB 3.1.1, ale także zwiększa wykorzystanie procesora przez system NAS — zapewniając najlepszą równowagę między bezpieczeństwem a wydajnością.

QuTScloud zapewnia użytkownikom niemal identyczne wrażenia użytkownika i usługi, jak system operacyjny QTS na fizycznych urządzeniach NAS. Dzięki App Center użytkownicy mogą korzystać z wielu bezpłatnych i płatnych aplikacji, które zwiększają funkcjonalność QuTScloud i dodają więcej funkcji. Kluczowe funkcje QuTScloud obejmują:

 • Łatwy dostęp do plików przy użyciu protokołów CIFS/SMB, NFS, AFP i iSCSI.
 • Zamontuj inną pamięć masową w chmurze do swojej instancji QuTScloud (przez HBSHybridMount lub VJBOD Cloud) do centralnego zarządzania danymi w chmurze.
 • Usprawnij procesy tworzenia kopii zapasowych i przywracania dzięki migawkom i wersjonowaniu.
 • Szybko znajduj pliki za pomocą Qsirch – obszernej wyszukiwarki QNAP.
 • Łatwe wyszukiwanie, udostępnianie i automatyczne porządkowanie zdjęć dzięki QuMagie — aplikacji do zarządzania zdjęciami opartej na sztucznej inteligencji.

Więcej informacji na temat QuTScloud można znaleźć na stronie: https://www.qnap.com/go/solution/qutscloud-overview/