Taipei, Tajwan, sierpnia 23, 2023 – QNAP® Systems, Inc. wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań komputerowych, sieciowych i pamięci masowych, wprowadził dziś na rynek nowe sieciowe serwery monitoringu NVR – QVP-41C z czterema 3,5-calowymi wnękami na dyski SATA oraz QVP-21C z dwiema 3,5-calowymi wnękami na dyski SATA. Wyposażone w czterordzeniowe procesory Intel® Celeron® J6412, oprogramowanie QVR Pro i osiem darmowych kanałów kamer IP, QVP-41C i QVP-21C pomagają małym i średnim firmom oraz małym biurom w szybkiej aktualizacji do lekkich aplikacji do nadzoru AI, oferując ekonomiczne, zintegrowane rozwiązanie do nadzoru wideo. QNAP zapewni długoterminową dostępność i wsparcie dla QVP-41C i QVP-21C, dzięki czemu są one odpowiednie dla firm wymagających dopasowanych serwerów nadzoru wdrożonych w wielu lokalizacjach.

„Wysokowydajne modele QVP-41C i QVP-21C zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o spełnieniu wymagań w zakresie analizy monitoringu wideo na małą i średnią skalę” – powiedział Andy Chuang, Product Manager QNAP, dodając „użytkownicy mogą elastycznie korzystać z QVR Face lub QVR Smart Search, aby wdrożyć rozpoznawanie twarzy AI i inteligentne wyszukiwanie zdarzeń w celu zwiększenia efektywności zarządzania”.

QVP-41C i QVP-21C obsługują oprogramowanie do monitoringu QVR Pro, które pozwala na obsługę do dwudziestu czterech i szesnastu kanałów kamer IP. QVR Pro jest kompatybilny z 95% kamer IP ONVIF® ponad 190 marek dostępnych na rynku. QVP-41C i QVP-21C zawierają również inne inteligentne aplikacje do nadzoru. QVP Center może centralnie zarządzać i monitorować wiele serwerów QVR Pro oraz otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach, odpowiednie dla dużych środowisk kamer; QVR Guard może automatycznie przejmować zadania nagrywania w przypadku awarii serwera QVR Pro; QVR Face może uzyskiwać w czasie rzeczywistym automatyczne rozpoznawanie twarzy i analizy dostępu do drzwi oraz inteligentne zarządzanie obecnością; a QVR Smart Search może wyszukiwać nagrania zdarzeń w określonym czasie i obszarze w oparciu o reguły zdefiniowane przez użytkownika.

Dwa wbudowane porty 2,5GbE można podłączyć do przełączników QNAP 2,5GbE, aby zapewnić płynniejsze strumieniowanie dla serwera hosta monitoringu odbierającego wiele źródeł wideo przez długi czas. Podwójne wyjście HDMI umożliwia wyświetlanie wielokanałowego wideo na dwóch monitorach. Oprogramowanie QVR Pro Client można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows® i macOS® lub aplikacjach mobilnych, aby przejąć pełną kontrolę nad monitorowanymi obszarami.

Uwaga: Warunki testowe dla każdego kanału (kamery) to 5Mbps, 1080p, H.264 ze statycznymi wolumenami skonfigurowanymi z RAID1 (QVP-21C) i RAID5 (QVP-41C).

Kluczowe specyfikacje

  • QVP-41C: 4x 3,5-calowe dyski SATA 6 Gb/s
  • QVP-21C: 2x 3,5-calowe dyski SATA 6 Gb/s

Czterordzeniowy i czterowątkowy procesor Intel® Celeron® J6412, 8 GB pamięci RAM; 2 gniazda M.2 2280 PCIe Gen 3 x2, 2 porty 2,5GbE RJ45, 2 wyjścia HDMI, 2 porty USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s), 2 porty USB 2.0

Więcej informacji i pełną ofertę QNAP NAS można znaleźć na stronie www.qnap.com.