Tajpej, Tajwan, lipca 28, 2023 – Firma QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dzisiaj oficjalnie udostępniła QuTS hero h5.1.0, najnowszą wersję systemu operacyjnego NAS opartego na ZFS. Nowe funkcje i aktualizacje w tej wersji QuTS hero zapewniają wyższą wydajność systemu i dostarczają więcej możliwości przechowywania dużych zbiorów danych oraz bezpieczeństwa danych.

„Oparty na ZFS system QuTS hero został zaprojektowany z wykorzystaniem zaawansowanych technologii optymalizacji biznesowej pamięci masowej, w tym samo naprawiania, wbudowanej redukcji danych, optymalizacji SSD i SnapSync w czasie rzeczywistym, który umożliwia zerowy RPO” — powiedział Sam Lin, Product Manager w QNAP, dodając „Dzięki tym ciągłym ulepszeniom i innowacjom, rozwiązania QuTS hero umożliwiają firmom zwiększenie wydajności IT i niezawodności systemu”.

Nowe funkcje w QuTS hero h5.1.0

 • Wielokanałowość dla SMB zapewnia pełną przepustowość i wielościeżkową ochronę
  Wielokanałowość dla SMB agreguje wiele połączeń sieciowych, aby zmaksymalizować dostępną przepustowość przy wyższych prędkościach transferu — jest to szczególnie idealne rozwiązanie do przesyłania dużych plików i multimediów. Wielokanałowość dla SMB zapewnia również odporność na awarie sieci, aby zapobiec przerwom w świadczeniu usług.
 • Zwiększ pojemność ZFS RAID-Z, dodając pojedynczy dysk
  Użytkownicy mogą po prostu dodać pojedynczy dysk do istniejącej macierzy RAID-Z w celu rozszerzenia pamięci lub wygodnie dodać 2 do 3 dysków w celu zmiany trybu RAID.
 • Poprawiona wydajność odczytu iSCSI
  W przypadku szybkiej transmisji danych na wydajność iSCSI może mieć wpływ obciążenie procesora. QuTS hero 5.1.0 obsługuje technologię, która znacznie odciąża zasoby procesora, poprawiając w ten sposób wydajność odczytu jednostek iSCSI LUN.
 • Zwiększona wydajność szyfrowanych folderów/jednostek LUN
  Od wersji QuTS h5.1.0 wydajność szyfrowanych folderów współdzielonych i jednostek LUN została znacznie zwiększona.
 • Obsługuje AES-128-GMAC w celu przyspieszenia podpisywania SMB
  AES-128-GMAC zwiększa wydajność transferu danych przy włączonym podpisywaniu (tylko w klientach Windows Server 2022® i Windows 11®).
 • QNAP Authenticator obsługuje logowanie bez hasła
  Aplikacja mobilna QNAP Authenticator jest dostępna do konfigurowania dwuetapowego procesu logowania do kont NAS, w tym jednorazowych haseł ograniczonych czasowo, skanowania kodu QR i zatwierdzania logowania. Obsługiwane jest również logowanie bez hasła.
 • Delegowana administracja poprawia produktywność zarządzania i bezpieczeństwo danych
  Administratorzy NAS mogą delegować 8 rodzajów ról innym użytkownikom z określonymi uprawnieniami do zadań zarządzania i danych NAS. W przypadku rozwijających się organizacji delegowanie ról ułatwia zarządzanie zadaniami bez poświęcania kontroli dostępu do danych.
 • Automatyczna wymiana dysku RAID na zapasowe przed potencjalną awarią
  W przypadku wykrycia potencjalnych błędów dysku system automatycznie przenosi dane z dysku, którego dotyczy problem w grupie RAID na dysk zapasowy, zanim dane na dysku, którego dotyczy problem zostaną całkowicie uszkodzone. Eliminuje to długi czas odbudowy RAID i potencjalne rysyko utraty danych, znacznie poprawiając w ten sposób niezawodność systemu.
 • Monitorowanie wielu serwerów NAS i zarządzanie nimi za pomocą platformy zarządzania AMIZ Cloud
  AMIZ Cloud, scentralizowana platforma zarządzania w chmurze, może zdalnie monitorować nie tylko sprzęt do wirtualizacji sieci QuCPE, ale także QNAP NAS. Umożliwia zdalne monitorowanie zasobów NAS i stanu systemu, przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego oraz instalowanie/aktualizowanie/uruchamianie/zatrzymywanie aplikacji. W przypadku organizacji z wieloma lokalizacjami lub oddziałami personel IT może łatwo zarządzać urządzeniami w wielu lokalizacjach z jednego miejsca.

Dowiedz się więcej o QuTS hero h5.1.0 na https://www.qnap.com/go/operating-system/quts-hero/5.1.0
QuTS hero h5.1.0 jest dostępny w Centrum pobierania.
Uwaga: Funkcje mogą ulec zmianie i mogą nie być dostępne dla wszystkich produktów QNAP.