Tajwan, Tajpej, kwietnia 29, 2024 – Firma QNAP® Systems, Inc. (QNAP) zaprezentowała dzisiaj QTS 5.2 w wersji beta, oferujący aplikację Security Center, której zadaniem jest ciżgłe monitorowanie aktywności na plikach w celu przeciwdziałania zagrożeniom ransomware. Zwiększono bezpieczeństwo systemu operacyjnego, dodano obsługę dysków samoszyfrujących (SED) w technologii TCG-Ruby oraz zoptymalizowano procesy obsługi, konfiguracji i zarządzania.

Tim Lin, menedżer produktu w QNAP powiedział: „Firma QNAP stara się stale aktualizować swoje rozwiązania do przechowywania i zarządzania danymi, zapewniając stabilne i niezawodne rozwiązania pamięci masowej NAS, aby sprostać wysokim oczekiwaniom użytkowników, dla których bezpieczeństwo, wydajność i elastyczność są kluczowe.”

Nowe funkcje w QTS 5.2:

  • Technologia akceleracji SMB na poziomie jądra systemu: QTS 5.2 obsługuje demona SMB na poziomie jądra systemu, który może jeszcze bardziej zwiększyć wydajność transmisji SMB serwera NAS. To ulepszenie jest szczególnie zauważalne w architekturze pamięci masowej opartej wyłącznie na pamięci flash.
  • Centrum bezpieczeństwa chroniące przed oprogramowaniem ransomware: Aktywnie zabezpiecza dane poprzez ciągłe monitorowanie aktywności na plikach. W przypadku wykrycia nietypowej aktywności na serwerze NAS system natychmiast podejmuje środki zabezpieczające (ochrona/tworzenie kopii zapasowych/blokowanie), aby zminimalizować ryzyko i szkody związane z utratą danych spowodowane zagrożeniami tj. atakami oprogramowania ransomware lub czynnikiem ludzkim.
  • Obsługa dysków SED z nowym standardem TCG-Ruby: TCG Ruby obsługują dyski NVMe i inne nowoczesne technologie przechowywania danych. Dodając obsługę TCG-Ruby QNAP dostosowuje się do bieżących potrzeb przedsiębiorstw i centrów danych oraz zapewnia zgodność z przepisami (takimi jak RODO, HIPAA i HITECH ). SED szyfruje dane na całym dysku za pomocą wbudowanego procesora szyfrującego, zapewniając dodatkową warstwę ochrony w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji.
  • Tworzenie kopii zapasowych/przywracanie ustawień systemu NAS z większą elastycznością: Gdy użytkownicy tworzą kopię zapasową ustawień systemu NAS, otrzymują informacje o zawartości kopii zapasowej, w tym ustawienia systemu, sieci i uprawnień. Podczas przywracania ustawień systemu NAS użytkownicy mogą wybrać określone elementy do przywrócenia, takie jak ustawienia uprawnień lub konfiguracje sieci, co zapewnia większą wygodę.
  • Lista zainstalowanych aplikacji umożliwiająca wygodną wymianę urządzenia: Listę aplikacji zainstalowanych na serwerze NAS można przesłać do myQNAPcloud. Gdy użytkownicy wymieniają swoje urządzenie lub zarządzają wieloma jednostkami NAS, mogą korzystając z tej listy szybko zainstalować te same aplikacje na innych urządzeniach NAS, co zaoszczędza sporu czasu.
  • Szybsze uruchamianie/zamykanie NAS: QTS 5.2 przyspiesza uruchamianie i zamykanie nawet o 30%.
  • Wygodniejsze logowanie do domeny AD: Po dodaniu serwera QNAP NAS do usługi domeny użytkownicy domeny mogą logować się do serwera NAS przy użyciu nazwy użytkownika i hasła danej domeny. Teraz użytkownicy mogą szybko się zalogować, po prostu wprowadzając nazwę użytkownika domeny, bez konieczności wpisywania nazwy domeny AD.
  • Pełna kopia zapasowa systemu Windows® PC/Server: Po zainstalowaniu narzędzia NetBak PC Agent na komputerach i serwerach z systemem Windows® użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe całego systemu, dysków, folderów i plików na serwerze QNAP NAS oraz przywracać je w razie potrzeby w dowolnym momencie. Dzięki globalnej deduplikacji i unikalnej technologii syntetycznej przyrostowej kopii zapasowej czas tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych ulega znacznemu skróceniu.

Dowiedz się więcej o wersji beta systemu QTS 5.2 i dołącz do programu wersji beta na stronie https://www.qnap.com/go/qts/5.2.0 .
System QTS 5.2 beta jest dostępny w Centrum pobierania.
Uwaga: funkcje mogą ulegać zmianom i mogą nie być dostępne dla wszystkich produktów QNAP.