Tajpej, Tajwan, grudnia 4, 2023 – Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dzisiaj nową wersję mobilnej aplikacji Qfile Pro, która dodaje synchronizację plików z Qsync Pro. Ta integracja zapewnia użytkownikom pełny dostęp do plików NAS, synchronizację i tworzenie kopii zapasowych zdjęć/wideo na urządzeniu mobilnym za pomocą tylko jednej aplikacji mobilnej.

Nowo wydana aplikacja Qfile Pro została zaprojektowana w oparciu o koncepcję „najlepszej aplikacji mobilnej QNAP do zarządzania plikami mobilnymi”. Dostępna dla systemów Android™ i iOS®, Qfile Pro zapewnia użytkownikom wygodne i kompletne możliwości tworzenia kopii zapasowych na urządzeniach mobilnych za pomocą jednej aplikacji. Aplikacja Qfile Pro może automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć/filmów/plików służbowych z urządzeń mobilnych na serwerz NAS, a także aplikacja obsługuje dwukierunkową synchronizację z Qsync Pro, aby pliki były aktualne zarówno na serwerze NAS, jak i na urządzeniach mobilnych. Poza tym, co najważniejsze, Qfile Pro umożliwia użytkownikom przeglądanie i uzyskiwanie dostępu do plików na serwerze NAS, gdziekolwiek się znajdują, przeglądanie miniatur zdjęć i dokumentów przechowywanych na serwerze NAS oraz udostępnianie plików członkom zespołu i znajomym za pomocą bezpiecznych łączy do udostępniania.

Uwaga

 1. Qfile Pro v4.1 jest już dostępny
  • Aplikacje na Androida™ i iOS® są dostępne do bezpłatnego pobrania w odpowiednich sklepach z aplikacjami.
  • Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę QNAP Mobile Apps.
  • Sprawdź samouczek Qfile Pro
 2. Zmiany usług na Qsync Pro
  • Aplikacja mobilna Qsync Pro nie będzie już otrzymywać aktualizacji i od 30 kwietnia 2024 r. nie będzie objęta pomocą techniczną. Firma QNAP będzie jednak w dalszym ciągu naprawiać wszelkie potencjalne luki w zabezpieczeniach aplikacji.
  • Z aplikacji Qsync Pro można nadal korzystać, jeśli pobierzesz ją przed 30 kwietnia 2024 r.
  • Zdecydowanie zaleca się, aby użytkownicy aplikacji mobilnej Qsync Pro jak najszybciej przeszli na korzystanie z aplikacji Qfile Pro w celu synchronizacji urządzeń mobilnych z folderami NAS.