Firma Proware poinformowała, że jej nowa macierz RAID – EP-4643 – otrzymał wyróżnienie “Best Choice” na targach Computex 2012 w kategorii Golden Award. Nagrodę dla Proware EP-4643 przyznano za upakowanie 64 dysków (2.5”/3.5” SSD/SAS/SATA)  w obudowie 4U przy pełnej redundancji wszystkich podzespołów macierzy, które w razie awarii można wymienić podczas pracy urządzenia co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo pojemne i jednocześnie odporne na awarie.

Nagroda “Best Choice” przyznawana jest najbardziej wyróżniającym się produktom, które wyznaczają standardy dla innych produktów z branży. Nagrodę przyznaje komisja złożona z ekspertów, na co dzień zajmujących się technologiami w różnych sektorach, takich jak przemysł, społeczność akademicka, media oraz sektor rządowy.

Proware EP-4643 to rozwiązanie wydajne oraz funkcjonalne ponieważ łączy funkcjonalność macierzy IP SAN, SAN, serwera NAS oraz DAS. Gdyby się okazało, że 64 dyski to mało wtedy system można rozbudować o dodatkowe półki JBOD. Przy zastosowaniu modułów FC 8Gb/s (EP-4643S/D-F8S6) lub 6 Gb/s SAS (EP-4643S/D-S6S6) osiąga ekstremalną przepustowość na poziomie 6400MB/s.