Firma Synology zaprezentowała przystawkę Synology VisualStation VS80, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze urządzenie, wyposażone w złącze VGA i umożliwiające podgląd bieżących wydarzeń lub wcześniej zarejestrowanych scen z 9 kamer IP zarządzanych przez Synology Surveillance Station.

VS80 wykorzystuje usprawniony procesor do cyfrowej obróbki sygnałów (DSP), zapewniający lepszą wydajność podczas dekodowania obrazu i zużywający podczas pracy bardzo mało energii – jedynie 5,2W.Po podłączeniu VS80 do monitora LCD lub bezpośrednio do telewizora, użytkownik uzyskuje jednoczesny podgląd z 9 kamer, prezentowany w formie ściany wizyjnej i zwiększający skuteczność nadzoru wideo, szczególnie prowadzonego w dużych obiektach. Przystawka oferuje dużą funkcjonalność − jest zgodna z takimi formatami kompresji, jak MJPEG, MPEG4 oraz H.264, w kamerach wspiera funkcję PTZ (obrót, pochylenie oraz zbliżenie obrazu) oraz transmisję dźwięku. Za pośrednictwem odtwarzacza, który prezentuje nagrania umieszczone na osi czasu (Timeline), użytkownik z łatwością może przeglądać zarejestrowane sceny, a także zapisywać migawki z wybranych ujęć na podłączanym do urządzenia przenośnym dysku USB. Podczas obsługi VS80 można posługiwać się myszką USB, a efektywne korzystanie z VS80 nie wymaga żadnego specjalistycznego szkolenia.

− VS80 znacząco zmniejsza koszty i wspomaga proces prowadzenia monitoringu wideo. Możliwości urządzenia, uzupełnione o funkcje do nadzoru oferowane przez urządzenia Synology DiskStation oraz RackStation, tworzą kompleksowe rozwiązania spełniające wymagające potrzeby użytkowników – powiedział Peter Chen, Product Manager w firmie Synology.