Firma Synology® zaprezentowała DiskStation DS411, nowy model czterodyskowego, przystępnego cenowo serwera NAS, oferującego wysoką wydajność, możliwość elastycznego i bezpiecznego współdzielenia danych oraz wykonywania kopii zapasowych. Urządzenie dedykowane jest do obsługi grup roboczych w firmach oraz biurach.

DS411 to kolejny model, który potwierdza, że Synology gwarantuje nabywcom atrakcyjną relację ceny do wydajności. W testach, przy zastosowaniu trybu RAID 5 i w środowisku Windows®, DS411 oferuje średnią prędkość odczytu na poziomie 105MB/s, a zapisu 47MB/s. Podczas pracy, przy pełnym obciążeniu, serwer pobiera zaledwie 29,7W energii, co potwierdza wyjątkową sprawność energetyczną tego urządzenia. Gdy zamontowane dyski twarde przechodzą w tryb hibernacji, zużycie energii spada do 11,0W. – DS411 to kolejny serwer NAS, który potwierdza, że Synology oferuje swoim użytkownikom najlepszą jakość i wydajność – stwierdza Darren Lin, Product Manager w Synology Inc.

Synology systematycznie zwiększa elastyczność i bezpieczeństwo w zakresie przechowywania oraz zarządzania danymi. W modelu DS411, automatyczny mechanizm zarządzania trybami RAID, bazujący na systemie Synology Hybrid RAID (SHR), optymalizuje możliwość wykorzystania pojemności dysków twardych zamontowanych w serwerze NAS. Dostępny jest także tryb manualny, pozwalający zaawansowanym użytkownikom dobrać właściwy do potrzeb tryb RAID. A ponieważ bezpieczeństwo nie uwzględnia kompromisów, DS411 wyposażony jest w szereg dodatkowych mechanizmów chroniących gromadzone pliki, w tym pełne wsparcie dla Windows® ACL, nadawanie praw dostępu do współdzielonych katalogów, obsługa bezpiecznych połączeń HTTPS, FTP poprzez protokół SSL itp. DS411 wyposażony jest także w firewall, automatyczną blokadę niepożądanych numerów IP i obsługę haseł o zwiększonej sile, co zwiększa odporność na ataki ze strony hackerów. Całość uzupełnia sprzętowy mechanizm kodowania 256-bitowym kluczem AES, który przekształca Synology DS411 w prawdziwy „sejf na dane”.

Za zarządzanie modelem DS411 odpowiada opracowany przez Synology system operacyjny DiskStation Manager 3.1 (DSM 3.1). Ułatwia on realizację nawet skomplikowanych zadań, oferuje wszechstronne funkcje i korzysta z przejrzystego, intuicyjnego, wielozadaniowego interfejsu, opartego na przeglądarce internetowej. Model DS211, należący do tej samej rodziny, co DS411, uzyskał szereg rekomendacji, w tym wybór Redakcji PC World oraz nagrodę od serwisu Tweakers.net.