Nowe modele VioStor VS-2008L oraz VD-2004L – duże możliwości, prosta instalacja i zarządzanie. QNAP Security wprowadził na rynek dwa modele stacji do monitoringu wideo − VioStor VS-2008L (8 kamer IP) oraz VS-2004L (4 kamery IP). Gwarantują dużą funkcjonalność i zapewniają dobre osiągi. Pozwalają rejestrować transmisję odpowiednio z 8 lub 4 kamer IP. Filmy nagrywane są na wewnętrzny dysk twardy (zastosować można dyski o pojemności do 4 TB). Zarządzanie urządzeniem VioStor, podłączonym do sieci LAN, odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej i może być prowadzone z dowolnego komputera w sieci. Nowe modele stanowią ciekawe rozwiązanie do monitoringu wideo różnych lokalizacji np. domu, małego biura, sklepu, przychodni i innych, podobnych obiektów.

Instalacja nowych modeli nie nastręcza problemów i dostępna jest w sześciu prostych krokach. Użytkownik musi dodać dostępne kamery IP i wyznaczyć obszarów do monitorowania. W celu zabezpieczenia zarejestrowanych nagrań przed utratą w przypadku ewentualnej awarii dysku, istnieje możliwość utworzenia macierzy RAID 1. W celu szybkiego przegrania zarejestrowanych obrazów na zewnętrzny dysk twardy,  z przodu obudowy został zaimplementowany przycisk szybkiego kopiowania.

Użytkownik może także korzystać z podglądu z kamer na urządzeniach mobilnych, jak telefon iPhone, tablet iPad oraz Windows PDA. Dodatkowo, system może wysyłać alert w postaci SMS, e-mail,  gdy zostanie wykryte uprzednio zdefiniowane przez użytkownika zdarzenie, np. ruch w garażu, który wystąpi w godzinach,  gdy użytkownik jest w pracy.

Nowa generacja cyfrowych systemów do monitoring wideo, reprezentowana m.in. przez QNAP VS-2008L oraz VS-2004L, zapewnia dużo większą funkcjonalność w porównaniu do tradycyjnych, analogowych instalacji CCTV. Przede wszystkim, współczesne systemy mogą korzystać z już istniejącej infrastruktury. Dodatkowo, zarządzanie i kontrola systemu monitoringu QNAP nie musi odbywać się fizycznie w nadzorowanym obiekcie. Można kontrolować nieruchomość z każdego miejsca, korzystając z sieci, zarówno LAN, jak i WAN. W tym samym czasie można mieć równoległy podgląd ze wszystkich kamer poprzez przeglądarkę www. Na chwile obecną, z systemami QNAP współpracuje ponad 1000 modeli kamer IP, włącznie z kamerami pracującymi w standardzie ONVIF. Dzięki temu, użytkownik ma łatwiejszy wybór odpowiedniego modelu kamery IP.

Bogatą gamę urządzeń VioStor do monitoringu wideo, a także dyski sieciowe i serwery NAS firmy QNAP znaleźć można w ofercie EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.