EPA Systemy obniża ceny wszystkich serwerów oraz licencji Ctera

Nawet o ponad 50 proc. obniżone zostały obowiązujące w Polsce ceny profesjonalnych rozwiązań do archiwizacji danych izraelskiej firmy CTERA Networks. Decyzję o wprowadzeniu bardziej atrakcyjnych cen podjęła spółka EPA Systemy, wyłączny przedstawiciel CTERA Networks w Polsce.

– Ctera jest obecna w naszym kraju już od dwóch lat. Przez ten czas zdążyła wyrobić sobie dobrą markę. Według niezależnych opinii należy obecnie do najlepszych systemów magazynowania i ochrony danych w małych oraz średnich firmach. Rosnące zapotrzebowanie i sprzedaż pozwoliły nam zaproponować niższe ceny na serwery oraz licencje Ctera – wyjaśnia Paweł Premicz, prezes zarządu EPA Systemy.

Ctera C200, podstawowy model serwera do zarządzania procesem archiwizacji wraz z dwudziestoma licencjami klienckimi PC Agent oraz jedną Server Agent, kosztuje obecnie 1 896 zł netto (poprzednio 3 890 zł netto). Cena na większy model C400 obniżona została do 5 695 zł netto (poprzednio 8 990 zł netto), a na największy serwer C800 do 11 394 zł (poprzednio 14 990 zł).

Niższe ceny obowiązują także na dodatkowe licencje, zwiększające liczbę komputerów obsługiwanych przez system archiwizacji Ctera. Koszt licencji na 10 dodatkowych programów PC Agent obniżony został o ponad 1 400 zł. Pakiet dostępny jest teraz za 1 583 zł netto. Koszt dodatkowej licencji na Server Agent to 756 zł netto (poprzednio 1 190 zł netto).

Rozwiązania firmy CTERA Networks sprawdzają się w profesjonalnych systemach magazynowania i ochrony danych, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage®. Stanowi ona hybrydowe rozwiązanie, złożone z usług tzw. „chmury” oraz sprzętu do przechowywania danych, montowanego po stronie klienta.

***
CTERA Networks
CTERA™ Networks specjalizuje się w systemach do magazynowania i ochrony danych dedykowanych dla małych i średnich firm, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage®, hybrydowego rozwiązania składającego się z usług tzw. „chmury” oraz montowanego po stronie klienta sprzętu do przechowywania danych. Platforma firmy CTERA dostarcza także infrastrukturę tzw. „chmury”, umożliwiając dostawcom i resellerom IT szybkie wdrożenie u swoich Klientów rozwiązań „cloud storage”, w tym lokalnego oraz zdalnego systemu kopii zapasowej i zabezpieczenia danych.

Więcej informacji: www.ctera.com

EPA Systemy Sp. z o.o.
EPA Systemy Sp. z o.o. to doświadczona i działająca na ogólnopolskim rynku firma specjalizująca się w dystrybucji oraz sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów IT. EPA Systemy dostarcza sprzęt do wszystkich liczących się firm informatycznych w kraju. Systematycznie buduje swoją pozycję sprawdzonego i pewnego partnera biznesowego. Oferta obejmuje produkty z takich segmentów, jak pamięci masowe, systemy monitoringu wideo (rozwiązania analogowe i cyfrowe), systemy multimedialne oraz inny sprzęt IT. Za dynamikę rozwoju i dobrą kondycję finansową EPA Systemy uhonorowana została tytułem „Gazeli Biznesu 2011”.

Więcej informacji: www.profipc.pl oraz www.ctera.pl