Cykliczne badanie rynku przeprowadzane przez firmę Gartner pokazuje, że NETGEAR utrzymał pozycję lidera wśród producentów pamięci masowych NAS w kategorii do 5 tys. dolarów. Według przedstawionego raportu sprzedaje również najwięcej tego typu urządzeń na świecie, posiadając ponad 15 proc. udziałów w całym rynku.

Opublikowane dane potwierdzają, że NETGEAR jest wiodącym producentem urządzeń typu NAS (Network Attached Storage), stale ugruntowując swoją pozycje na rynku. W segmencie rozwiązań do 5 tys. dolarów firma utrzymała pierwszą pozycję zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak również liczby sprzedanych urządzeń. Odnotowała tym samym istotny wzrost na poziomie 26 proc. W przypadku zestawienia światowego rynku ogółem pod względem przychodów, NETGEAR przesunął się dwie pozycje do góry, plasując się na 6. miejscu.

NETGEAR jest natomiast światowym liderem biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych urządzeń we wszystkich kategoriach – do 5 i 25 tys. dolarów oraz względem całego rynku. Według raportu firmy Gartner wskaźnik wzrostu sprzedaży wyniósł 57 proc. Klienci na całym świecie chętnie wybierają produkty firmy NETGEAR, co sprawia, że wyprzedza ona wielu znanych producentów.