Terastation, doskonałe urządzenie NAS firmy Buffalo, w przypadku LinkStation Duo firma postanowiła zbudować coś bardziej kompaktowego oraz przystępnego. I bardzo dobrze, dodatkowymi plusami tego rozwiązania są niska cena, łatwość konfiguracji, duża ilość przestrzeni dyskowej. Kupując model 1, 2 czy 4TB, otrzymasz dwa dyski twarde o tej samej pojemności, zapakowane w niewielką, czarną obudowę. Można ustawić na nich RAID 0, by otrzymać największą możliwą ilość przestrzeni, lub RAID 1, w którym to przypadku jeden z dysków posłuży za kopię bezpieczeństwa danych na drugim. Dostęp do dysków uzyskuje się poprzez zdjęcie przedniej pokrywy, dzięki czemu nie ma problemu z ich wymianą w razie awarii lub dorzuceniem dodatkowej pamięci.Kolejny prosty sposób na zwiększenie przestrzeni dyskowej to zewnętrzny dysk twardy. Niestety, Buffalo posiada tylko jedno wejście USB, jeśli więc użyjesz go do podłączenia takiego dysku musisz pożegnać się z drukarką sieciową. Mimo wszystko da się z tym żyć. USB może także posłużyć do bezpośredniego kopiowania plików z pendrive’a, ale nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

Bezproblemowy i przystępny
Skoro już mówimy o wadach, należy zauważyć, że LinkStation nie jest kompatybilny ze Squeezeboksem Logitecha ani Xboksem 360. Problem da się zapewne obejść, ale będzie to wymagało trochę kombinowania. Na szczęście urządzenie działa poprawnie z systemami iTunes, PS3 i Sonos.

Oczywiście dla wielu osób nie ma to zapewne żadnego znaczenia. Docenią one z pewnością korzystny stosunek ceny do pojemności, dziecinnie prostą konfigurację i cichą pracę.

Konfiguracja poprzez przeglądarkę jest banalna, a pliki możesz przeglądać (lub wysyłać) z dowolnego podłączonego do sieci komputera. Możliwe jest nawet odtwarzanie muzyki na iPhonie, o ile jest ona nagrana w formacie kompatybilnym z Apple’em.

Jeśli szukasz czegoś nieskomplikowanego i przystępnego, Buffalo to dobry wybór. Warto jednak pamiętać, że inne urządzenia tego rodzaju posiadają więcej funkcji.

Źródło: http://techtrendy.pl