EPA Systemy zaprezentowała na polskim rynku najmniejszy computer typu IPC firmy Lanner Electronics Inc. – model LEC-2055. Mała, elegancka obudowa urządzenia ma wymiary 198x42x145mm. Wyposażony standardowo m.in. procesor Intel Atom D510, gniazdo dla karty SIM oraz złącze mini-PCIe, które obsługuje karty do transmisji danych 3G oraz nawigacji GPS. Dzięki temu, model ten może pełnić funkcję mobilnego komputera PC, przystosowanego dodatkowo do pracy w ciężkich, zewnętrznych warunkach.

LEC-2055 jest odporny na niskie i wysokie temperatury – bez problemu pracuje w temperaturach z zakresu od -10° do +55° Celsjusza. Może być zasilany z napięcia od 12V do 36V, dzięki czemu może pracować np. w samochodach, autobusach, tramwajach. Dodatkowo, sprawdza się jako mobilna platforma, wykorzystywana w systemach reklamy zewnętrznej, stajach pogodowych, działając jako komputer do „zadań specjalnych”.

Zaletami systemu są małe rozmiary, przemyślana konstrukcja oraz możliwość rozszerzenia funkcjonalności przy pomocy różnorodnych portów I/O. Obok portu na kartę SIM, złącza mini-PCIe, LEC-2055 ma trzy porty szeregowe RS-232, 2 x USB, 2 x LAN i jeden port wyjściowy VGA.

Smukła obudowa umożliwia montaż urządzenia np. za ekranem lub pod siedzeniem pojazdu. Komputer jest chłodzony pasywnie (brak wentylatorów), dzięki czemu zapewnia cichą pracę. Obudowa może być montowana w standardzie DIN-Rail, za pośrednictwem uchwytów VESA czy też mocowań przeznaczonych do montażu na ściennego. Urządzenie posiada zabezpieczone złącze zasilania, a otwierany, przymocowany na zawiasach spód obudowy umożliwia szybką wymianę komponentów komputera.

– LEC-2055 mieści w małej obudowie najlepsze rozwiązania technologiczne – mówi Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora firmy Lanner w Polsce. – Zapotrzebowanie na platformy SFF z pasywnym chłodzeniem systematycznie rośnie. Urządzenia tego typu można zamontować w trudno dostępnych miejscach, łatwo ukryć je w większych konstrukcjach multimedialnych lub umieścić tam, gdzie tradycyjne komputery się nie mieszczą. W modelu LEC-2055 najważniejsze jest to, że może być on wyposażony w technologię WiFi, 3G lub GPS, czyli technologie zapewniające stałą, bezprzewodową aktualizację i wymianę danych.

Urządzenie w ofercie EPA Systemy kosztuje: 2100 PLN netto.

Więcej informacji na temat produktu Lanner LEC-2055 w karcie katalogowej:
http://www.profipc.pl/komputery_embeded/

***
EPA Systemy Sp. z o.o. to doświadczona i działająca na ogólnopolskim rynku firma specjalizująca się w dystrybucji oraz sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów IT. EPA Systemy dostarcza sprzęt do wszystkich liczących się firm informatycznych w kraju. Systematycznie buduje swoją pozycję sprawdzonego i pewnego partnera biznesowego. Oferta obejmuje produkty z takich segmentów, jak pamięci masowe, sieciowe systemy monitoringu wideo, systemy multimedialne, digital signage oraz inny sprzęt IT.