Ferro Backup System 4.2 obsługuje biblioteki taśmowe i zwiększa wydajność archiwizacji

26 lipiec 2013 r. – Firma Ferro Software poinformowała dziś o wydaniu nowej wersji swojego rozwiązania do backupu – Ferro Backup System – która wprowadza obsługę bibliotek taśmowych i zwiększa wydajność archiwizacji.

W wersji 4.2 wprowadzono obsługę bibliotek taśmowych i autoloaderów. Natywna obsługa tych urządzeń w systemie Windows została zakończona wraz z pojawieniem się wersji Server 2008 R2. Nowa wersja Ferro Backup System wspiera urządzenia taśmowe we wszystkich wersjach Windows wraz z ostatnimi wydaniami Windows Server 2012 i Windows 8. W najnowszej wersji programu zoptymalizowano też kod modułu centralnego, aby zapewnić większą wydajność podczas backupu wielu komputerów naraz. Zmiany dotyczą głównie łączenia odwołań do bazy danych, przez co program ma wykonywać mniej (powolnych) operacji dyskowych. Dodatkowo moduł sterujący dopasowuje teraz długość kolejki zadań backupu do możliwości sprzętowych serwera backupu – im więcej procesorów i rdzeni, tym więcej równoległych zadań backupu może być przygotowywanych w tym samym czasie. Wersja 4.2 wprowadza również obsługę znaków Unicode, przez co możliwy jest backup plików zawierających w nazwie znaki z innej strony kodowej (np. jęz. chińskiego i rosyjskiego). Pozostałe zmiany dotyczą drobnych usprawnień i naprawy błędów znalezionych w poprzedniej wersji.

Ferro Backup System dostępny jest w pakietach zawierających licencje na 5, 10, 30, 50 i 100 stanowisk. Cena najmniejszego pakietu wynosi 490 zł, a największego 3 500 zł.

Ferro Backup System to polskie rozwiązanie do backupu i archiwizacji danych w sieciach komputerowych. Pozwala wykonywać kopie zapasowe serwerów, stacji roboczych i komputerów przenośnych pracujących pod kontrolą systemu Windows, Linux i MacOS. Zostało stworzone przez firmę Ferro Software i jest nieprzerwanie rozwijane od ponad 10 lat. Dzięki korzystnemu stosunkowi możliwości do ceny zyskał uznanie wśród informatyków zarządzających średniej wielkości sieciami komputerowymi. Aktualnie z programu Ferro Backup System korzysta w Polsce kilka tysięcy firm i instytucji.

Grzegorz Bielawski

Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Recent Posts

Nowa era pamięci: SSD Gen5, 24 TB i immersja danych

🔍 Najnowsze wieści ze świata pamięci masowej – 22 kwietnia 2025 W dynamicznie zmieniającej się…

14 godzin ago

Synology DS925+ garść informacji.

Synology zapowiada wprowadzenie na rynek DiskStation DS925+ i modułu rozszerzeń DX525 „Modele z serii Plus…

15 godzin ago

QNAP wzbogaca Qsirch o funkcję wyszukiwania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji typu RAG

Tajpej, Tajwan, kwietnia 15, 2025 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych…

2 tygodnie ago

Synology CC400W: Pierwsza kamera Wi-Fi

19 marca 2025 r. — Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu CC400W, najnowszego dodatku…

1 miesiąc ago

QNAP modernizuje przełącznik 100GbE QSW-M7308R-4X! Dodano obsługę Breakout, 40GbE QSFP+ i Cloud Centralized Management

Tajpej, Tajwan, marca 13, 2025– QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych i…

2 miesiące ago

QNAP prezentuje TS-h1277AFX: serwer NAS typu all-flash zaprojektowany do obsługi intensywnych zadań

Tajpej, Tajwan, marca 4, 2025 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych…

2 miesiące ago