Deduplikacja nie jest wyłącznie pustym marketingowym hasłem. Okazuje się, że przedsiębiorstwa chętnie wykorzystują zalety tej funkcjonalności.

W badaniu przeprowadzonych przez Storage Magazine, aż 60 procent firm przyznało, że deduplikuje dane. Najchętniej sięgają w tym celu po rozwiązania sprzętowe – 20 procent, oprogramowanie – 19 procent oraz wirtualne biblioteki taśmowe – 15 procent.

Deduplikacja jest młodą technologią, dopiero zdobywającą światowe rynki, co potwierdzają dane Storage Magazine. Dwie trzecie przedsiębiorstw korzysta z deduplikacji od dwóch lat lub krócej. Blisko 75 procent respondentów uzyskuje współczynnik deduplikacji na poziomie 20:1 lub niższym, aczkolwiek średnia dla wszystkich uczestników badania wynosi 23:1. Zastosowanie technologii pozwala średnio oszczędzić 43 procent powierzchni dyskowej.

Co ważne, większość firm nie uskarża się na kłopoty wynikające z zastosowania nowej funkcjonalności. 73 procent respondentów twierdzi, że backup z deduplikacją jest taki sam lub nawet łatwiejszy niż tradycyjne formy.

Na koniec dobra wiadomość dla dostawców rozwiązań, blisko 60 procent firm badanych przez Storage Magazine, planuje w najbliższym dwóch latach wdrożyć produkty umożliwiające deduplikację.

Źródło: http://www.storagefocus.pl/badania-rynku/backup/deduplikacja-fali-wznoszacej