Serwer CTERA C800 to rozbudowany serwer NAS z zaawansowanymi opcjami tworzenia kopii zapasowych z komputerów i serwerów w sieci lokalnej wraz pełnym, centralnym zarządzaniem. Urządzenie jest optymalnym rozwiązaniem dla średnich i dużych firm, które muszą udostępniać pliki w sieci lokalnej oraz potrzebują pewnego systemu do zabezpieczenia swoich krytycznych danych.

Serwer CTERA C800 posiada wbudowany procesor Intel Atom D525 Dual Core oraz pamięć RAM 1GB. Dodatkowo, dla zapewnienia najwyższych osiągów pracy sieciowej wyposażony jest w 2 karty sieciowe 1Gbit/sek. Przepustowość w sieci osiąga do 100MB/sek. Dla zapewnienia dużej niezawodności, serwer jest wyposażony w redundatne zasilanie.

Oprogramowanie dostarczane w zestawie

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje bezpłatnie najwyższej jakości oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych z podłączonych komputerów i serwera: 50 licencji Ctera Agent na komputery z systemami Windows oraz 1 licencję serwerową Ctera Server Agent na Windows Server (SQL Server, MS Exchange).

Ctera C800

Karta katalogowa produktu

Dysk sieciowy Ctera C800 w obudowie typu rack 1U obsługuje do 8 dysków twardych SATA II 3,5″ o pojemności do 3TB każdy (24TB przestrzeni w urządzeniu wraz z możliwością nieograniczonej rozbudowy przez podłączenie dodatkowych dysków i macierzy). Urządzenie jest jednocześnie dyskiem sieciowym oraz system prowadzenia kopii zapasowych lokalnych i zdalnych na dedykowany serwer zewnętrzny zarządzany przez Ctera Cloud Portal.

Każda licencja PC Agent umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików (także otwartych plików przez użytownika) i folderów oraz tworzenie obrazów całego systemu z możliwością odzyskania i uruchomienia takiegi systemu nawet na innym komputerze (tzw. bare metal recovery). Wszystkie procesy backupu są zdalnie monitorowane i zarządzane (łącznie z wymuszeniem archiwizacji) z panelu administracyjnego serwera. Więcej informacji tutaj ->

Istotne cechy urządzenia Ctera C800

– Obsługuje 8 dysków 3,5 SATA II (do 3TB każdy) oraz dyski i macierze zewnętrzne

– W zestawie 50 licencji na PC Agent do backupu ze stacji roboczych

– Bezpłatna  1 licencja na Windows Server (MS SQL Server, MS Exchange)

– Umożliwia udostępnianie plików w sieci lokalnej i przez internet

– Automatycznie wykonuje kopię zapasową danych na serwer zewnętrzny

– Umożliwia w prosty sposób odzyskanie danych z dowolnego punktu sieci

– Dostęp do danych jest zabezpieczony hasłem (oddzielnym dla każdego użytkownika)

– Nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania

– Łącze Gigabit do szybkiej pracy w sieci lokalnej

– Idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm

Wszystko w jedym urządzeniu

Serwer Ctera C800 potrafi zrobić to samo co serwer NAS, serwer plików i taśmowe systemy do robienia kopi, ale cena jest dużo niższa. Korzystając z serwera Ctera C800 dane są synchronizowane pomiędzy komputerami w sieci lokalnej oraz danymi zgromadzonymi na urządzeniu Ctera C800 by następnie zostać zsychronizowane z danymi usługi Ctera Portal (umieszczonymi na zewnętrznym serwerze – opcja)

Wszystkie dane mogą być odzyskane zawsze i wszędzie, korzystając z interfejsu bazującego na przeglądarce internetowej lub bezpośrednio z Virtual Cloud Drive (serwera zewnętrznego Ctera). Łatwy do wdrożenia i zarządzania: CTERA C800 można zainstalować i skonfigurować bardzo szybko bez obaw, że napotkamy na problem z kompatybilnością oprogramowania z naszym systemem operacyjnym.