Profesjonalne, bardziej pojemne rozwiązania do automatycznego backupu dla dużych korporacji w Polsce.

EPA Systemy wprowadziła do oferty nowy serwer do backupu firmy CTERA – model C800. Wraz z dedykowanym oprogramowaniem urządzenie tworzy wydajne, zintegrowane i centralnie zarządzane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych z komputerów klienckich oraz firmowych serwerów. CTERA C800 kosztuje 14.990 PLN netto.

Serwer CTERA C800 przeznaczony jest do montażu w szafach typu RACK 1U. Obsługuje do 8 dysków twardych SATA II 3,5″ o pojemności do 3TB każdy (łącznie do 24TB przestrzeni na dane z możliwością nieograniczonej rozbudowy przez podłączenie dodatkowych dysków i macierzy). CTERA C800 wykorzystuje procesor Intel Atom D525 Dual Core oraz pamięć RAM 1GB. Dodatkowo, dla zapewnienia najwyższych osiągów pracy sieciowej, serwer wyposażony jest w dwie karty sieciowe 1Gbit/s. Przepustowość w sieci osiąga 100MB/s. Dla zapewnienia dużej niezawodności, CTERA C800 jest dodatkowo wyposażona w redundatne zasilanie.

Do sprzedaży trafia także korporacyjna konsola zarządzająca CTERA P1200, umożliwiająca scentralizowane zarządzanie całym systemem backupu w ramach przedsiębiorstwa z wieloma oddziałami. Sprawdza się m.in. w takich placówkach, jak banki, sklepy sieciowe, urzędy. CTERA P1200  to urządzenie typu RACK 2U, obsługujące 12 dysków SATA, oferujące pojemność do 36TB. Posiada także dwie zatoki na dyski SSD, redundantne zasilanie oraz złącze sieci lokalnej (funkcje failover oraz load-balancing). Na serwerze P1200 uruchomić można oprogramowanie CTERA Portal, które pozwala na stworzenie „prywatnej chmury” na dane, poprzez połączenie przez sieć mniejszych serwerów CTERA – modeli C200, C400 oraz C800. Dzięki temu z jednego miejsca możemy zarządzać wszystkim podłączonymi urządzeniami. CTERA P1200 kosztuje ok. 27 tys. PLN netto.

Wraz z urządzeniami CTERA użytkownik otrzymuje oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych z podłączonych komputerów (Ctera PC Agent) i oraz licencję serwerową Ctera Server Agent na Windows Server (SQL Server, MS Exchange). Urządzenia, obok przechowywania lokalnych kopii zapasowych i wykonywania zdalnego backupu na dedykowanych serwerach zewnętrznych, zarządzanych przez oprogramowanie Ctera Cloud Portal, mogą jednocześnie pełnić funkcje tradycyjnych dysków sieciowych.

Serwery CTERA dostępne są w ofercie firmy EPA Systemy (www.profipc.pl) oraz w sklepie internetowym www.epasystemy.pl. Więcej informacji: www.ctera.pl.

***

CTERA Networks

CTERA™ Networks specjalizuje się w systemach do magazynowania i ochrony danych dedykowanych dla małych i średnich firm, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage®, hybrydowego rozwiązania składającego się z usług tzw. „chmury” oraz montowanego po stronie klienta sprzętu do przechowywania danych. Platforma firmy CTERA dostarcza infrastrukturę tzw. „chmury”, umożliwiając dostawcom i resellerom IT szybkie wdrożenie u swoich Klientów rozwiązań „cloud storage”, w tym lokalnego oraz zdalnego systemu kopii zapasowej i zabezpieczenia danych.

Więcej informacji: www.ctera.com

EPA Systemy

EPA Systemy Sp. z o.o. to doświadczona i działająca na ogólnopolskim rynku firma specjalizująca się w dystrybucji oraz sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów IT. EPA Systemy dostarcza sprzęt do wszystkich liczących się firm informatycznych w kraju. Systematycznie buduje swoją pozycję sprawdzonego i pewnego partnera biznesowego. Oferta obejmuje produkty z takich segmentów, jak pamięci masowe, systemy monitoringu wideo (rozwiązania analogowe i cyfrowe), systemy multimedialne oraz inny sprzęt IT.

Więcej informacji: www.epasystemy.pl; www.profipc.pl