EPA Systemy, spółka odpowiadająca w Polsce za dystrybucję sprzętu Buffalo, wprowadza na rynek nową serię profesjonalnych serwerów NAS tego japońskiego producenta. Rodzina dysków sieciowych LinkStation™ Pro kierowana jest do małych i średnich firm oraz grup roboczych w większych przedsiębiorstwach. – Jednym z wyróżników tego sprzętu, oprócz jakości, jest relatywnie przystępna cena – informuje Paweł Premicz z EPA Systemy.

Sprzęt Buffalo nie poddaje się galopującym cenom dysków twardych i utrzymuje bardzo atrakcyjną relację ceny do jakości. Każdy serwer Buffalo sprzedawany jest jako gotowe do pracy urządzenie, wyposażone w dyski twarde i stosowne oprogramowanie. – Dzięki cenom w niektórych przypadkach niższym od kosztu odrębnie kupowanych dysków, serwery Buffalo stają się obecnie rynkowym przebojem – przekonuje Paweł Premicz.

Na rynek trafiają nowe modele Buffalo: jednodyskowe LiveStation PRO, dwudyskowe LiveStation PRO Duo oraz czterodyskowe LiveStation PRO Quad. W zależności od konfiguracji, każdy z wbudowanych dysków twardych może mieć pojemność 1 lub 2TB. Serwery wyposażono w nowy procesor Marvell 1.6GHz, gwarantujący transfer do 72MB/s. Oprogramowanie do zarządzania oferuje m.in. pełną obsługę DLNA/UPnP, odpowiadającą za transmisję strumieniową multimediów do kompatybilnych odtwarzaczy, w tym telefonów z systemem iOS® oraz Android. Usprawniono także działanie klienta sieci BitTorrent. Przechowywanie dane mogą być szyfrowane za pomocą sprzętowego mechanizmu. O bezpieczeństwo dba także pięć pełnych licencji profesjonalnego oprogramowania do backupu NovaStor Nova BACKUP, dodawanych do każdego urządzenia. Zadba m.in. o regularny, automatyczny transfer danych z podłączonych do sieci komputerów, tworząc ich kopię na serwerze. Dla większego bezpieczeństwa, modele LiveStation PRO Duo oraz LiveStation PRO Quad oferują obsługę trybów RAID.

Wśród innych funkcji serwerów LiveStation PRO wymienić można: dostęp do danych przez Internet, także z wykorzystaniem urządzeń przenośnych (iPhone®, iPad® oraz smartfony Android), wsparcie dla Logitech Squeezebox, możliwość bezpośredniego kopiowania danych z aparatów i kamer cyfrowych po naciśnięciu jednego przycisku, sieciowa obsługa drukarki podłączonej do portu USB, obsługa sieci LAN 10/100/1000, wsparcie dla Active Directory, iTunes oraz Apple Time Machine.

− Gotowość do pracy zaraz po wyjęciu z opakowania, podłączeniu zasilania i przewodu sieciowego to charakterystyczna cecha serwerów Buffalo. Żadnej instalacji, konfiguracji. Z dodatkowego miejsca na pliki można korzystać błyskawicznie – mówi Paweł Premicz. Testowane i wysokiej jakości dyski twarde, zgodne z technologią hot-swap, zainstalowane są już fabrycznie. Każde Buffalo zapewnia stabilną pracę, mały pobór energii i możliwość zaprogramowania automatycznego „usypiania” systemu. Urządzenia objęte są 24-miesięczną gwarancją, którą można przedłużyć po wykupieniu pakietu serwisowego EPA Care Pack.