QNAP wprowadził na rynek dwa nowe modele obsługujące 16 dysków, które mieszczą się w obudowie 3U, co przy wykorzystaniu dysków 4 TB daje nam 64TB przestrzeni na dane. Modele  TS-EC1679U-RP i TS-1679U-RP, mają zaimplementowane odpowiednio procesor Intel Xeon  oraz Intel  Core  i3 co czyni je największymi i najszybszymi z całego portfolio firmy QNAP. W obydwu modelach opcjonalnie można zamontować karty 10GbE oraz interfejsy SATA o przepustowości 6Gb/sec co powoduje uzyskiwanie niewyobrażalnych osiągów na poziomie 2,000 MB/sec i 200,000 IOPS, tak ultra wysoka wydajność czyni te modele idealnym rozwiązaniem dla centrów danych oraz dla zaawansowanych, wymagających aplikacji wykorzystywanych w małych i średnich firmach.

W nowych modelach zastosowano back plane zamiast kabli do podłączania dysków twardych, użyto redundantnych zasilaczy wymienianych na gorąco oraz redundantne wentylatory w celu zwiększenia czasu działania bez awarii. Nowe modele bez problemu w tym samym czasie mogą świadczyć usługi IP-SAN (iSCSI) i NAS, oba są certyfikowane przez VMware® Ready™, Citrix® Ready oraz Windows® Hyper-V™, co powoduje, że są idealnym rozwiązaniem do rozszerzenia przestrzeni dyskowej dla środowisk wirtualnych. W nowych modelach zamontowano czujnik otwarcia obudowy, gdy tylko obudowa zostanie zdjęta wtedy natychmiast w logach pojawi się odpowiedni komunika, dzięki, której administrator wie, że obudowa została zdjęta.

Nowe modele obsługują RAID 0, 1, 10, 5, 6, 5+ hot spare, 6+ hot spare, 10+ hot spare, pojedynczy dysk, JBOD i Global Hot Spare, który jest dyskiem zapasowy dla kilku wolumenów RAID jednocześnie i jeżeli jeden z dysków z nieważne, którego wolumenu ulegnie awarii wtedy natychmiast Global Hot Spare zastąpi go, co umożliwi szybką odbudowę wolumenu RAID, który uległ degradacji. Duże przestrzenie na dane jakie oferują nowe modele powodują, że jest to świetne rozwiązanie do archiwizacji danych w firmach lub współdzielenia danych między różnymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows®, Mac®, Linux i UNIX. Nowe modele mogą tworzyć prywatną chmurę oraz uzyskiwać wydajność, która wystarczy do edycji wideo w czasie rzeczywistym.

Nowe serwery QNAP, zakupione w sieci handlowej EPA Systemy i zarejestrowane na oficjalnej witrynie www.qnap.pl, objęte będą 36 miesięczną gwarancją oraz rocznym serwisem „next business day”, który − na odrębnych zasadach – można dodatkowo wydłużyć. Oferowany będzie także opcjonalny pakiet ochronny EPA Care Pack, zapewniający dostęp do wsparcia technicznego przez telefon, gwarancję „door-to-door” oraz inne korzyści. W ramach odrębnej usługi, dystrybutor zapewnia możliwość naprawy sprzętu w siedzibie Klienta.

Kluczowe cechy

  1. TS-EC1679U-RP – 16-dysków obudowa 3U, Quad-core Intel® Xeon® Processor E3-1225 (3.1 GHz), DDR3 ECC RAM, zasilacz redundantny 600W, 2X sloty to zwiększenia pojemnośći i rozbudowy sieci, 4X Porty Gigabit
  2. TS-1679U-RP – 16-dysków obudowa 3U, Dual-core Intel® Core™ i3-2120 Processor (3.3 GHz), DDR3 RAM, zasilacz redundantny 600W, 2X sloty to zwiększenia pojemnośći i rozbudowy sieci, 4X Porty Gigabit.